Žhavé trailery #3Červenec je měsíc, kdy se do San Diega sleze houf popkulturních nadšenců, kteří s maskou nebo bez ní prožívají setkání s lidmi, kteří sdílí jejich zájmy. Dávno už Comic Con neslouží pouze jako skromný dýchánek pro pár komiksových bláznů. Tato akce získala mnohem větší rozměry a každoročně na ní proudí nejen „obyčejní lidé“, ale především herci, kteří zhmotnili oblíbené postavičky na velkém plátně. A samozřejmě také režiséři a producenti. Protože je to skvělá příležitost, jak propagovat svůj nový projekt.

A stejně tak tomu bylo i letos. Asi nejočekávanějším filmem, který je natočen podle komiksové předlohy byl Kapitán Amerika: První Avenger, ten již zamířil do distribuce a předčil všechna očekávání, když ve svém prvním víkendu vytřískal z diváků víc peněz než závěrečný díl o mladém čarodějovi Harrym Potterovi.

Kovbojové a vetřelci / Cowboys & Aliens 2011

Česká premiéra: 25. srpna 2011
Světová premiéra: 25. srpna 2011
Režie: Jon Favreau
Hrají: Daniel Craig, Harrison Ford, Olivia Wilde,
Keith Carradine

Právě Kovbojové a vetřelci patřili také mezi obletované nadcházející snímky na letošním Comic Conu. Akční sci-fi western prostě musí mezi geeky vzbudit očekávaní a nadšení. Zvlášť když v něm hraje Harrison Ford, který (doufejme) bude opět nesmlouvavě mrskat bičíkem. Mezi producenty filmu jsou také Steven Spielberg a Ron Howard, oba na letošním ročníku nechyběli a horlivě svůj film propagovali.

 

Kovbojové a vetřelci zaujmou už jen svým názvem. Smíchat divoký westernový mix s mimozemskou hrozbou, to je něco, co se musí vidět.
V roce 2006 vyšel komiks autora Scotta Mitchella Rosenberga, nyní se dočkáme i filmu. Jestli vám připadá, že jsme zahlceni adaptacemi, pak máte pravdu. Ale nelze soudit takhle brzy. Komiksové adaptace občas patří k těm nejlepším blockbusterům. V horším případě jsou to nekoukatelné slátaniny.
Trailer slibuje celkem slušnou vizuální podívanou s pěknými triky, ale to je něco, na co jsme tak trochu zvyklí. Doba počítačových triků a vyspělé animace nás poněkud rozmazlila.
Režisér Jon Favreau se proslavil zejména svou adaptací Iron Mana. Kromě Harrisona Forda, jenž se zhostil role nemilosrdného maršála, se můžeme těšit na Daniela Craiga, který se do městečka Absolution, kde se celý příběh odehrává, dostane jako cizinec bez paměti. S jeho příchodem začíná v městečku série podivných úkazů. A bude to právě záhadný Cizinec, který nakonec městu pomůže z nejhoršího. Náramek, s kterým se probudí totiž není jen tak obyčejný.
Kromě akční řežby to bude i představitelka hlavní ženské role, která pomůže dostat lenochy do kina. Olivia Wilde coby spanilá děva potřebující ochranu silného muže, vyvolá u nejednoho mužského diváka zvláštní pnutí.

Tinker, Tailor, Soldier, Spy 2011

Česká premiéra: zatím není ohlášena
Světová premiéra: 18. listopadu 2011
Režie: Tomas Alfredson
Hrají: Gary Oldman, Colin Firth, Tom Hardy, Mark Strong

Další adaptace špionážního románu od úspěšného autora Johna le Carrého, jenž v padesátých a šedesátých letech působil v MI5 a MI6. V roce 2005 vznikla velice úspěšná filmová podoba jeho románu The Constant Gardener, jenž do české distribuce vešla pod názvem Nepohodlný, a hlavní roli v tomto thrilleru ztvárnili Ralph Fiennes a Rachel Weisz, která si za svůj výkon odnesla Oscara. Film byl ale nominován celkově ve čtyřech kategoriích.

 

Tinker, Tailor, Soldier, Spy se taktéž odehrává v prostředí tajných služeb. Přesuneme se do období Studené války, kdy britskou vládu děsí fakt, že se v jejich kruzích pohybuje sovětský špion. Toho ale není jednoduché najít a on se mezitím dostává na vyšší místa, kde může přijít k zajímavějším informacím.
Režie snímku se ujal švédský režisér Tomas Alfredson, pro kterého je Tinker, Tailor, Soldier, Spy jeho vůbec první anglicky mluvený film. Má k sobě ale skvělé herecké obsazení, jenž slibuje vynikající podívanou. Škoda jen, že zatím není známo datum uvedení filmu do české distribuce.
V hlavních rolích se objeví vynikající herci jako Gary Oldman, Colin Firth nebo Tom Hardy.

Nebojte se tmy /
Don´t Be Afraid of the Dark 2011

Česká premiéra: 27. listopadu 2011
Světová premiéra: 26. srpna 2011
Režie: Troy Nixey
Hrají:  Katie Holmes, Guy Pearce, Bailee Madison

Mě si Guillermo del Toro získal svým Fanouvým labyrintem, ale většina lidí si jeho jméno vryla do paměti po jeho zpracování komiksu HellBoy. Buď jak buď, Guillermo napsal nový film. Trochu horor, trochu thriller, který staví především na plíživém nepříteli, který je všude, ale není pořádně vidět. Atmosféra pro parádní lekačku jako dělaná. Škoda že v hlavní roli uvidíme zrovna Katie Holmes.
Netřeba ale zoufat dlouho, protože hlavní postava příběhu je malá holčička, která slyší hlasy, jenž nezní příliš přátelsky, ač by si moc přály se kamarádit.

Režisér snímku Troy Nixey má za sebou pouze jeden kraťas, a tak doufáme, že se do příběhu vloží spíše vize Guillerma, který napsal scénář. Zápletka filmu je ale trcohu primitivní. Nový dům odhaluje své tajemství. A skrz koho jiného než malou holčičku. Děti jsou vůbec vnímavější vůči všemu.   Proto se spíše než na příběh musíme těšit na ty podivné kreatury, se kterými se rodinka bude muset vypořádat.
Do role malé holčičky byla obsazena talentovaná dívka Bailee Madison, která už projevila svůj komediální talent ve filmu Zkus mě rozesmát.

Another Earth 2011

Česká premiéra: 8. prosince 2011
Světová premiéra: 23. září 2011
Režie: Mike Cahill
Hrají: Brit Marling, William Mapother, Jordan Baker

Premiéru má tento zajímavý film již za sebou. Na festivalu v Sundance v lednu 2011 vyvolal snímek nadšení a odnesl si  dvě ocenění a byl nominován také na Velkou cenu poroty.
Nápad o paralelních světech a jiných planetách obydlených více či méně vyspělými civilizacemi je starý. Ale objev planety, která je zcela identická té naší, to je originální myšlenka, která si zaslouží pozornost.

 

Příběh se točí kolem mladé dívky, která v noci objevu nové planety způsobí tragickou nehodu. Tento okamžik zcela změní její život. Na druhé Zemi ovšem dostane šanci začít žít jako nový člověk. Škoda, že si musíme na tento zajímavý film počkat až do prosince.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho dále a přihlaste se k odběru novinek emailem, sledujte Filmaniak.cz na Facebooku a Twitteru

About Iveta Hajlichová

Bio: *1991, Praha - studentka Katedry filmových studií na FF UK - filmový nadšenec/vášnivá čtenářka