X-men: First class – nejočekávanější hit letošního jaraMatthew Vaughn, který nás loni pobavil výbornou komiksovou komedií Kick-Ass, tentokrát přišel s adaptací úspěšné komiksové ságy. Vzal se do parády X-meny a zavede nás do dob před tím, než se s Charlese Xaviera stal profesor X a z Erika obávaný Magneto.

V každém muži se po celý život skrývá malé dítě. I to může důvod toho, proč je jedním z nejočekávanějších hitů letošního roku právě adaptace úspěšného komiksu. Chtějí vidět své hrdiny v pohybu na velkém plátně. Matthew Vaughn má navíc tu výhodu, že jeho minulý snímek Kick-Ass byl opravdu povedený a diváci tak nejspíš s nadšením vyrazí i na další jeho film, který slibuje velkolepou akční jízdu po stopách vzniku X-Menů.

Jak je patrno z traileru, hlavní dějová linie se odehrává jakoby v minulosti od předchozích příběhů, tudíž se jedná o prequel. Tento druh filmů začíná být čím dál více oblíbený, jelikož svým způsobem prohlubuje vztah mezi divákem a filmem, v tomto případě filmovou sérií. Prvních dvou dílů se ujal talentovaný režisér Bryan Singer a vytvořil podívanou, která je zajímavá i pro ty, kteří s komiksem nikdy do styku nepřišli. Třetí díl nazvaný X-Men: Poslední vzdor byl režírován Brettem Ratnerem a fanoušci měli pocit, že nesplňuje parametry nastavené předchozími dvěma díly. Ale i přes to byl třetí díl úspěšný. Polívčičku si na této sérii přihřál také Gavin Hood, který vytvořil film X-Men Origins: Wolverine. Film vyprávěný z pozice jedné postavy, tedy Wolverina, kterého ztvárnil Hugh Jackman. Filmařsky už trochu slabší díl, ale fanoušky série potěšil.

X-Men: First Class 2011

A o dva roky později tu máme další film, který se tentokrát soustředí výlučně na hlavní postavy, Magneta a profesora Xaviera. Tedy Charlese a Erika. Herecké obsazení má film opravdu slušné. V čele stojí James McAvoy (Pokání, Wanted) a Michael Fassbender (Hanebný pancharti). Do role Mystique režisér obsadil mladou herečku Jennifer Lawrence, která zazářila ve snímku Winter´s Bone, a za roli v tomto filmu jí připadla nominace na Oscara.
Z traileru se dá vyčíst základní zápletka filmu, která je ale více než jasná. Je to budoucí spor Xaviera a Magneta, který započne již v jejich mládí. Tento rozdílný pohled na svět pramení již z jejich minulosti. Zatímco Charles má vcelku spokojený život, Erik si prožil peklo spojené s holocaustem. Což jsme mohli vidět již v předchozích dílech série. A tak mu jde spíše o osobní mstu, a nesdílí stejné ušlechtilé cíle jako Charles, který usiluje o světový mír, jenže v době, když svět čelí nukleární katastrofě.

Pokud patříte k fanouškům X-Menů pak si toto pokračování, které nese název X-Men: First Class (což je překládáno jako X-Men: Elita) rozhodně nenecháte ujít a vyrazíte do kina hned 3. června, na kdy je ohlášena premiéra.  Jestli jste dosud žádný film z této série neviděli, pak máte spoustu času to napravit.

Trailer filmu X-Men: First Class [ENG]

Foto: youtube.com

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho dále a přihlaste se k odběru novinek emailem, sledujte Filmaniak.cz na Facebooku a Twitteru

About Iveta Hajlichová

Bio: *1991, Praha - studentka Katedry filmových studií na FF UK - filmový nadšenec/vášnivá čtenářka