Vychází ultimátní Blu-ray kolekce osmi Tarantinových nejvýznamnějších filmůAmerický filmař Quentin Tarantino letos slaví 20 let od svého prvního  filmového úspěchu. Jeho debutový film Reservoir Dogs (pokud nepočítáme My best friend´s birthday) sice nezaznamenal takový úspěch jako jeho další snímek Pulp Fiction, nicméně mu nastartoval kariéru a udal směr jeho budoucí tvorby. Tarantino rozvířil vody nezávislého filmu a stal se tvůrcem, jehož každý budoucí film provází napjatá očekávání. (V současné době se netrpělivě čeká na jeho western Django Unchained.)
Nezískal si však jen obdiv fanoušků, mnohdy stejně posedlých filmy jako je on sám. Úspěch sklízí i ze strany kritiky a odborných porot v rámci různých filmových festivalů či ocenění.
Ultimátní Blu-ray kolekci osmi snímků vydává Miramax, který se podílel na výrobě několika Tarantinových filmů, včetně Reservoir Dogs, Pulp Fiction či Kill Bill.
Kromě toho, že jsou filmy zabalené v hezké designovém boxu, obsahuje balení také dva bonusové disky, na kterých jsou zaznamenány především rozhovory s filmovými kritiky, kteří rozebírají Tarantinův způsob, jakým redefinoval kinematografii.
Druhý speciální bonusový film nese název „20 Years of Filmmaking“ a představuje Tarantinovu kariéru od úplných počátků, obsahuje rozhovory s jeho spolupracovníky, herci  a dalšími významnými filmaři. Zároveň také vzdává hold střihačce Sally Menkeové, která byla jeho vůbec nejvěrnější spolupracovníci a stříhala všechny jeho filmy až do své smrti v roce 2010. Za svou práci na filmech Pulp Fiction a Hanebný pancharti získala nominaci na Oscara. 

Kolekce pro opravdové nadšence

Mezi osmi filmy, které se dostaly do hledáčku speciálního vydání, jsou snímky Reservoir Dogs, Pulp Fiction, Jackie Brown, Kill Bill, Grindhouse: Auto zabiják a Hanebný pancharti. Navíc je zde také Pravdivá romance, kterou režíroval Tony Scott, ale podle Tarantinova scénáře. Chybí například povídkový film Čtyři pokoje,  Stoneovi Takoví normální zabijáci nebo Rodriguezovo Od soumraku do úsvitu.

Každý z disků pak kromě samotného filmu nabízí řadu bonusových materiálů. Například Pravdivá romance obsahuje komentář představitelů hlavních rolí, režiséra Tonyho Scotta a Tarantina coby scénáristy filmu. Dále jsou v bonusech také vystřižené či prodloužené scény, opět s komentářem. Nechybí ani alternativní konec filmu.
Podobně bohatý bonusový materiál lze najít u každého z osmi vybraných filmů.

Ovšem trochu zamrzí, že u filmu Kill Bill jsou bonusové materiály poněkud „nezáživné“. Nechybí samozřejmě klasické „Making of“, ovšem Kill Bill je film, v němž se mísí několik žánrových vlivů a směrů, o kterých se určitě dalo více rozpovídat.
Zase o něco nabitější jsou bonusy k filmovému projektu Grindhouse: Auto zabiják, ve kterém se také představí Zoe Bell, která si zaslouží pozornost nejen pro svoje kaskadérské  kousky přímo v tomto snímku, ale sehrála významnou roli i ve filmu Kill Bill, kde vytvořila velkou část bojových scén místo Umy Thurman.

Tato kolekce by měla vyjít 20. listopadu 2012. Už teď je možné si ji zakoupit v předprodeji. Cena je stanovena na 120 dolarů.

Úplný přehled všech bonusových materiálů na jednotlivých discích najdete přímo na  webu Miramaxu.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho dále a přihlaste se k odběru novinek emailem, sledujte Filmaniak.cz na Facebooku a Twitteru

About Iveta Hajlichová

Bio: *1991, Praha - studentka Katedry filmových studií na FF UK - filmový nadšenec/vášnivá čtenářka