Voda pro slony – Ch. Waltz a R. Pattison v jednom filmuVoda pro slony je nový film natočený podle stejnojmenného bestselleru americké autorky Sary Gruenové, který vypráví příběh z doby, kdy byl vrcholem společenské zábavy cirkus. Každý, kdo někdy navštívil novodobý cirkus ví, že tomu tak dávno není. Jenže i tady je cirkusová idyla pouze zdánlivá.

Hlavní hrdina, Jacob Jankowski, téměř vystudovaný veterinář, který při nehodě přijde o oba rodiče, nachází útočiště ve světoznámém cirkusu Benzini.

Děj je zasazen do období hospodářské krize, tedy USA ve třicátých letech. Jacob dostane v cirkuse místo ošetřovatele zvířat, a také krásných koní, na kterých jezdí hlavní hvězda cirkusu krasojezdkyně Marlena. Není se čemu divit, když se mladý Jacob do půvabné Marleny zamiluje. Není ovšem sám, kdo si na ní činí nároky. Její trochu krutý manžel, kterého hraje Christoph Waltz, čerstvý držitel Oscara za roli plukovníka SS Hanse Landy v Tarantinově posledním filmu Hanebný pancharti, se rozhodně o svou ženu nechce s nikým dělit. Pohled na vzkvétající lásku ho tedy rozhodně netěší. Ch. Waltz je opravdu okouzlující chlapík. Hraje grázly tak přirozeně a s takovou grácií, že dokáže vzbudit i sympatie, ač je to největší záporák v příběhu.Jacoba si zahrál Robert Pattison. Když byl v roce 2005 Pattison obsazen do role bradavického šampiona Cedrica Diggoriho ve čtvrtém díle ságy o Harry Potterovi, téměř nikdo si ho nevšiml. Když se kolem něj však začala linout tajemná upíří záře v Twilight sáze vše bylo rázem jinak. Z toho kluka, kterého zabili v Harry Potterovi se stala rázem hvězda obrovských rozměrů. Idol všech pubertální dívek a romanticky založených dam. O Twilight sáze se rozepisovat nebudu, dobrovolně jsem se rozhodla, že si jí do svého života nepustím. Ať byla tedy jeho role Edwarda jakákoli, stoprocentně mu otevřela dveře do větších a mnohem zajímavějších rolí. Svůj talent ukázal i v roce 2010 ve snímku Nezapomeň na mě, kde si zahrál po boku Emilie de Ravin (ta těhotná holka ze Ztracených).

Třetí a hlavní část milostného trojúhelníku tvoří Reese Witherspoon v podání Marleny. Reese získal Oscara v roce 2005 za roli June Cartrové v dramatu Walk the Line, filmu vyprávějící o životě Johnnyho Cashe. Její role jsou ale vcelku nevyrovnané. Zahrála si třeba v ne příliš povedených komediích jako Pravá Blondýnka 1 a 2 nebo třeba v romantické slaďárně A co když je to pravda? s Markem Ruffalem.
Ve filmu Voda pro slony se jí dostává prostor pro mnohem výraznější herectví a snad se ho také dočkáme. Herecká kombinace a zázemí silné románové předlohy slibuje povedenou podívanou. Můžete vyrazit do kina již od 11. května 2011. Celkem milá změna od všech komiksových přepisů jakými je Thor a Kazatel. Ale chce to mít smysl pro pochopení romantického příběhu a chuť ponořit se do dramatu zakázané lásky. Takže nic pro cyniky.

Trailer filmu Voda pro slony [ENG]

Zde trailer s českými titulky

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho dále a přihlaste se k odběru novinek emailem, sledujte Filmaniak.cz na Facebooku a Twitteru

About Iveta Hajlichová

Bio: *1991, Praha - studentka Katedry filmových studií na FF UK - filmový nadšenec/vášnivá čtenářka