Transcendence / Wally PfisterTranscendence je příjemný sci-fi snímek hlavně pro ty, kteří jinak sci-fi příliš nevyhledávají. Odehrává se v ne příliš vzdálené budoucnosti, ve které dosáhla umělá inteligence takové úrovně, že je možné nahrát vědomí člověka do počítače a toto vědomí pak dokáže s přístupem na internet téměř cokoli.
Samozřejmě nesmí chybět touha po pokroku a zároveň strach z lidské tvořivosti a takového poznání, které přesahuje schopnosti člověka. Lidský druh si prostě libuje v tom, že je omezený, hloupý, násilný a nějaké inteligentní stroje ho přece nebudou poučovat o tom, jak by to šlo dělat lépe.

Transcendence (Foto: Warner Bros.)

Transcendence (Foto: Warner Bros.)

 

Transcendence ale možná více než na svůj příběh lákala na herecké obsazení. Johnny Depp se již velmi dlouhou dobu neobjevil v něčem jiném než ve filmech Tima Burtona, ve kterých většinou dostal hodně prostoru pro svou zálibu v podivných hereckých kreacích, nicméně herecky vážně ho při nich nikdo příliš nebral. V Transcendenci dokázal, že ještě nepatří jen do bizarních příběhů, ale dokáže se velmi dobře ujmout i dramatické role a to v situaci, kdy z něj vidíme prakticky jen hlavu.

Transcendence

Česká premiéra: 17. dubna 2014
Distributor: Bontonfilm
Režie: Wally Pfister
Scénář: Jack Paglen
Hrají: Johnny Depp, Morgan Freeman, Rebeca Hall,
Paul Betany, Kate Mara

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho dále a přihlaste se k odběru novinek emailem, sledujte Filmaniak.cz na Facebooku a Twitteru

About Iveta Hajlichová

Bio: *1991, Praha - studentka Katedry filmových studií na FF UK - filmový nadšenec/vášnivá čtenářka