FILMOVÉ TIPY – únor 2011: nový Iñárritu, dramatický příběh horolezce a dokonalá labuťV únoru se do českých kin dostanou filmy, které bodovaly na Glóbech a hrají roli v nominacích na ceny BAFTA. Konečně se dočkáme Arronofského Černé labutě, která naštěstí přišla do české distribuce dřív, než bylo původně plánováno. Za což jsme vděční. Dále uvidíme nový film  A. G. Iñárritu Biutiful, nebo snímek The Fighter, který vynesl Christianu Baleovi Glóbus za nejlepší herecký výkon.

Biutiful

Biutiful, česká preiméra 3.2. 2011
Hrají: Javier Barden, Marcel Álvaréz

Režisér A. G. Iñárritu si libuje v lidském utrpení. Možná ho hodně viděl v Mexiku, kde se narodil, těžko říct. Nicméně jeho filmy jsou většinou přehlídkou boje jedince o přežití. V jeho filmech nejsou kladní hrdinové. 21 gramů nebo Babel byly filmy velice úspěšné a zajímavé. Uvidíme, čím nás překvapí tentokrát. Jestli se vůbec dá tento námět lidské ubohosti ještě dále rozvíjet.
Film vypráví příběh o lásce otce ke svým dětem. Oficiální text tvrdí, že je to člověk jehož schopnost obětovat se pro své děti nezná hranic. Příběh se odehrává v temném podsvětí dnešní Barcelony .

Film se dostal do nominace na ceny BAFTA za nejlepší zahraniční film.
Trailer filmu Biutiful:

127 Hours127 hodin (127 Hours), česká premiéra 3.2. 2011

Nový film režiséra Dannyho Boyla, který před dvěma lety „všechny nadchnul“ svým snímkem Milionář z chatřce, vyprávějící příběh chudého indického chlapce, který vyhrál v soutěži Chcete být milionářem? je tu s novým filmem. Tentokrát se jedná o příběh horolezce, který uvízl ve skalní průrvě, kde mu ruku drtila skalní stěna. Jediný možný způsob, jak se zachránit, je ruku si uříznout. Film je natočen podle skutečné události a tak se dá očekávat, že bude úspěšný. Takové filmy lidi lákají.

Trailer filmu 127 hodin:

BlackSwan

Černá labuť (Black Swan), česká premiéra 10.2. 2011
Hrají: Natalie Portman, Mila Kunis, Vincent Cassel

Kolik asi přijde na film lidí, když jeho kopie už je dávno dostupná na internetu. Výběr filmů do české distribuce, kdy se k nám dostávají s několikaměsíčním zpožděním, nelze snadno pochopit. Ale díky nominacím na všemožné filmové ceny se český distributor smiloval a film tak uvidíme už v únoru. Namísto původně plánovaného dubna.

Příběh o baletce, která dostane roli Labutí královny a začne mít paranoidní představy, že jí její kolegyně chce o vysněnou roli připravit, je nejpovedenějším filmem roku. Místy až mrazivý thriller, kvůli kterému si balet rozhodně zamilujete. Nominace na Oscara ho jistě nemine.

Trailer filmu Black Swan:

True GritOpravdová kuráž (True Grit), česká premiéra 10.2. 2011
Hrají: Jeff Bridges, Matt Damon, Josh Brolin

Remake westernu z roku 1969 v režii bratrů Coenů, kteří mají na kontě snímky jako Big Lebowski, Zbytečná krutost nebo Tahle země není pro starý. Příběh o svérázném šerifovi, která si nebere servítky a navíc se rád napije whisky. Vydává se do nepřátelského prostředí hledat vraha otce mladé dívky Mattie.

Třeba se jim podaří dokázat, že western není mrtvý žánr. V ústřední roli se můžeme těšit na Jeffa Bridgese.

Fighter

Fighter, česká premiéra 24. 2. 2011
Hrají: Christian Bale, Mark Wahlberg, Amy Adams

Sportovní životopisný film. Při tomto popisu mě mrazí. Ale pro příznivce žánru film bude nejspíš velmi příjemným překvapením.  Dostal se do nominací Zlatých Glóbů za nejlepší film a herec Christian Bale si cenu za nejlepšího herce ve vedlejší roli také odnesl.
Film popisuje skutečný příběh boxera Mickyho Warda za titulem v kategorii velterovi váhy.

Trailer filmu Fighter:

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho dále a přihlaste se k odběru novinek emailem, sledujte Filmaniak.cz na Facebooku a Twitteru

About Iveta Hajlichová

Bio: *1991, Praha - studentka Katedry filmových studií na FF UK - filmový nadšenec/vášnivá čtenářka