Tarantinův nový film má jméno – Django UnchainedSkvělá zpráva pro všechny milovníky Tarantinových filmů. O jeho připravovaném snímku se mluví již pár měsíců, jenže v případě Tarantina může trvat velice dlouho, než svou představu hodí na papír a následně natočí. U jeho nového filmu, který má mít název Django Unchained, jsme zase o krok blíže k tomu, že se ho brzy dočkáme.
Jak asi dopadne spaghetti western v Tarantinově podání? Asi jako druhá světová válka v jeho podání. Kdo viděl Hanebný Pancharty (a ostatně i jiné jeho filmy) musí už vědět, že Tarantino rozhodně netrpí konvenčností.

Je celkem jisté, že Tarantina ovlivnil film Sergia Corbucciho z roku 1966 Django. Minimálně co do názvu.
V souvislosti s jeho novým projektem bylo uvedeno také to, že se chystá na poctu filmů Sergia Leoneho, režiséra filmů jako Hodný, zlý a ošklivý nebo Tenkrát na Západě. Bude však ctít pravidla žánru? Těžko. Tento fakt je jasný už jen z toho, že hlavní postavou jeho nového filmu má být černoch. Kdo kdy viděl nějaký western nebo spaghetti western, tomu je jasné, že černoch by nikdy hlavní roli  hrát nemohl. A tady má navíc spolupracovat s německým lovcem odměn. Podle toho, co píší zahraniční servery jako hollywood.com by měla nová Tarantinovka vyprávět příběh o osvobozeném otrkovovi Djangovi, který se pod opatrovnictvím obávaného lovce odměn (kterého si má mimochodem zahrál Christopher Waltz, jenž v Panchartech skvěle sehrál roli plukovníka SS Hanse Landy) sám stane takovým lovcem. Za asistence svého německého učitele se naučí chytat pro peníze zločince. Vše ale dělá hlavně proto, aby vypátral svou manželku, kterou následně osvobodí z otroctví u ďábelského plantážníka.

Dá se tomu ale věřit? Celá tato aféra se totiž odvíjí od uniklé první stránky scénáře, která ovšem nemusí být vůbec autentická. Není totiž znám zdroj, který údajně tuto stránku vlastní. Po internetu koluje pouze fotografie oné první strany. Nicméně velice nápadně se podobá první straně scénáře k předchozímu Tarantinově filmu. Liší se však velikost písma, kterým je napsáno Tarantinovo jméno i název filmu. Cekově je rukopis velice podobný. Jenže napodobit něčí rukopis není zase tak nadlidský úkol.
Filmoví nadšenci ale již započali horlivou diskusi, kdy se o filmu začne oficiálně mluvit. Zatím vypluly na povrch i informace co se obsazení týče. Kromě Waltze, čerstvého držitele Oscara za ztvárnění Landy v Panchartech, se mluví také o o Idrisi Elbovi (Americký gangster, RocknRola, Thor), který by si měl zahrát právě titulní postavu Djanga. Dále padají jména jako Keith Carradine (bratr Davida Carradina) nebo Treat Williams. Dokonce se mluví i o tom, že distribuci si vezme na starost společnost Wenstein Compan a o slovo se hlásí také WarnerBros. a Paramount Pictures.
Na to, jestli je tato informace „tutovka“ si nejspíš musíme  ještě chvíli počkat. Faktem ale zůstává, že pro všechny milovníky Tarantina a jeho filmů je to skvělá zpráva. Filmu se nejspíš tak jako tak dočkáme, sám Tarantino už před časem avizoval, že nový projekt chystá. Otázkou však zůstává, kdy přesně to bude.

Někteří totiž stále čekají i na Kill Bill vol. 3, který by měl být také snad připravován, minimálně v Tarantinově hlavě. Nicméně o tomto projektu se zatím moc nemluví. Aktuálnější tedy bude nejspíše onen chystaný western, nebo lépe řečeno pocta tomuto žánru.

Tady se píše o chystaném projektu: hollywood.com, deadline.com nebo blogs.indiewire.com

Foto: afp.com

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho dále a přihlaste se k odběru novinek emailem, sledujte Filmaniak.cz na Facebooku a Twitteru

About Iveta Hajlichová

Bio: *1991, Praha - studentka Katedry filmových studií na FF UK - filmový nadšenec/vášnivá čtenářka