Režisér Watchmenů na nás chystá akční fantasy nářezNový film režiséra Zacka Syndera slibuje výraznou podívanou, kde se nešetří municí a dívčí sukně se v průběhu filmu téměř zkracují. Fantasy vhled do Snyderových perverzních fantazií má českou premiéru 31. března 2011.

Talentovaný režisér Zack Snyder, který se proslavil především předělávkou komiskového hitu 300: Bitva u Thermopyl a v roce 2009 převedl na plátno jeden z nejvýznamnějších komiksů všech dob Watchem – Strážci, kterým upokojil jak fanoušky předlohy, kteří dlouho čekali na to, až se někdo chopí adaptace jejich oblíbeného díla, tak i ty, kteří byli komiksovou předlohou nedotčeni. Podařilo se mu vytvořit doslova dokonalý přepis knihy na plátno. Samozřejmě někteří si neodpustí, že o tom točení filmu není, ale tohle je majstrštyk hlavně pro fanoušky, kterým někdy až moc doslovný přepis přišel jistě k duhu.

Snyder se spojil se studiem Warner Bros. a vytvořil pestrobarevný akční spektákl plný fantaskních prvků, kterému dal libý název Sucker Punch. Z traileru je celkem jasné, o čem příběh je, a že vykonstruovaná zápletka a následná hluboká pointa není to, o co tu jde. Dost možná že si Snyder plní své úchylné sexuální touhy, které má jako celkem úspěšný režisér s dobrým renomé možnost si převést na plátno.

Sucker Punch 2011

Vidíme tak přehlídku, za kterou by se nemusel stydět ani pornofilm. Mladé, pohledné dívčiny oděné převážně do minisukní mají k dispozici spoustu zbraní a hlava nehlava pobíjí své nepřátele. Do toho je tu ale ještě jiná rovina. Skutečný svět, kde je hlavní hrdinka Baby Doll (mimochodem opravdu vypadá jako panenka) zavřená v blázinci poté, co nejspíše zastřelí nevlastního otce, který jí po ztrátě její skutečné rodiny týrá. V blázinci se setkává s partou dalších holek a společně utíkají do svých fantazijních představ. Ale jsou to hlavně perverzní představy Zacka Snydera – takže tenhle film bude rozhodně pastvou pro oči spíše pro pánské publikum.

Lze to brát jako jakousi oddechovku po dvou velice vydařených  snímcích. Když si plní své režisérské sny bývalý pan prezident Havel (kterého já velice obdivuji), proč by nemohl Zack Snyder. Tady aspoň nebude nikdo remcat, že je to za peníze českýho daňovýho poplatníka.

Česká premiéra je ohlášena na 31. března 2011, ale Sucker Punch můžete vidět již 25. nebo 28. března v rámci FebioFestu v sekci Made in USA. Promítací časy najdete na stránkách febiofest.cz.

Trailer filmu Sucker Punch [ENG]

 

Foto: youtube.com

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho dále a přihlaste se k odběru novinek emailem, sledujte Filmaniak.cz na Facebooku a Twitteru

About Iveta Hajlichová

Bio: *1991, Praha - studentka Katedry filmových studií na FF UK - filmový nadšenec/vášnivá čtenářka