První video z natáčení Hobita30. března se začal Hobit oficiálně točit a nyní už je na internetu dostupné první video z natáčení tohoto megalomanského projektu, které zpočátku doprovázely nemalé obtíže, a do poslední chvíle nebylo jasné, zda se vůbec začne točit. Nicméně vše nakonec pro filmaře dopadlo příznivě a Peter Jackson se vrátil na Nový Zéland, kde již natočil trilogii Pán Prstenů a nyní se pouští do Hobita, který se dějově odehrává před peripetiemi, kterými procházejí hrdinové z Pána Prstenů.

Hobit je příběh ze Středozemě a stejně jako Pán Prstenů pochází z pera J. R. R. Tolkiena. Děj Hobita se odehrává asi 60 let před dějem Pána Prstenů a ústřední postavou je zde Bilbo Pytlík, jehož úkolem je navrátit slávu zašlému trpasličímu království Pod horou, které je po dlouhá léta pod nadvládou draka Šmaka.  Na jeho cestě ho doprovází také známý čaroděj Gandalf Šedý, společenství třinácti trpaslíků a legendární válečník Thorin. Na cestě ale potká ještě další důležitou postavu – a to sice Gluma, který je již v této době posedlý svým „miláškem“, tedy prstenem, který ho ovládá a zároveň mu dává sílu.

Do hlavní role Bilba byl obsazen britský herec Martin Freeman, který má za sebou celkem slušnou řádku filmů (Jednotka příliš rychlého nasazení, Soumrak mrtvých), a objevil se i v řadě úspěšných britcomů (Kancl, Black Books). Do role Gandalfa Šedého se vrátil Ian McKellen, který si tuto roli zahrál i ve všech třech dílech Pána Prstenů. Svou účast na filmu potvrdila i Cate Blanchett, představitelka Elfí královny Galadriel. Andy Serkis opět propůjčil svou mimiku a pohyby Glumovi. Postava Gluma je ovšem digitálně upravena technikou motion capture, kdy je na tělo živého herce připevněno několik „záchytných bodů“, podle kterých je snímán reálný pohyb, ten je následně přenášen na 3D model, a tak je posléze vytvořena digitální postava. Použití této techniky zajišťuje, že upravená postava se pohybuje naprosto přirozeně, takže má člověk pocit, jakoby byla skutečná.

Do dalších rolí byli obsazeni například britský herec Richard Armitage (Thorin), který má za sebou hlavně role v televizních seriálech a filmech, Jed Brophi (Nori), Mark Hadlow (Dori) a Adam Brown (Ori). Role Froda Pytlíka stále zůstává v rukách Elijaha Wooda. Jako další by se měla ve filmu objevit také Saoirse Ronan, velice talentovaná mladá herečka, kterou bylo možno vidět ve snímku Petera Weira Útěk ze Sibiře. Její ale zatím asi nejvýraznější role je Briony ze snímku Pokání (Joe Wright), kde ztvárnila mladou dívku, která jedinou lží zničí život své sestry i jejího milence. Tato role ji vynesla nominaci na Oscara za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli.

Video nabízí celkem slušný pohled do zákulisí natáčení, podíváme se do prostorů Bilbova domku, který ovšem známe z Pána Prstenů, navštívíme místa, kde se dělají masky a kostýmy atd. Prostě takové normální video ze zákulisí. Ovšem pro fanoušky J. R. R. Tolkiena a natěšené nadšence, kteří netrpělivě očekávali, zda vůbec někdy padne první klapka, je to něco jako malý filmový orgasmus. Videem provází režisér a producent Peter Jackson.

Hobit bude nejspíše rozdělen do dvou filmů, přičemž první části bychom se měli dočkat v roce 2011 a druhá část by měla být hotova o rok později.

První video z natáčení Hobita

Další informace o průběhu natáčení Hobita můžete najít na oficiálních stránkách thehobbitblog.com.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho dále a přihlaste se k odběru novinek emailem, sledujte Filmaniak.cz na Facebooku a Twitteru

About Iveta Hajlichová

Bio: *1991, Praha - studentka Katedry filmových studií na FF UK - filmový nadšenec/vášnivá čtenářka