PRÁZDNINOVÝ TIP: Hanna – Saoirse Ronan jako ultimátní zabijákJestli jste si již projížděli prázdninový program kin, zajisté jste zjistili, že letošní letní sezóna (která tradičně přinese studiím velké množství peněz) je velice bohatá. Jednak tu máme sequely oblíbených animáků a sérií – Auta 2, Kung-fu Panda 2, Transformers 3  a samozřejmě závěrečný díl potterovské série s podtitulem Relikvie smrti, část II.

Zdalipak jste si ale všimli nového filmu Joea Wrighta (Mistrného režiséra, kterému se podařilo převést na filmová plátna dvě úžasné knihy: Pýchu a předsudek v roce 2005 a o dva roky později román Iana McEwana Pokání. V obou filmech si zahrála ústřední roli Kiera Knightley). Jeho nejnovější snímek Hanna, ve kterém se hlavní role zhostila talentovaná mladá herečka Saoirse Ronan, se kterou má již Wright zkušenosti, zahrála si totiž Briony ve filmu Pokání, přichází do českých kin začátkem července.

Galerie

[nggallery id=5]

Saoirse Ronan v něm ztvárnila mladou naivní dívku, která je svědkem něčeho, co zcela nechápe. Svou lží ovšem připraví svou sestru o přítele Robieho, kterého zároveň pošle do vězení a záhy musí na frontu.
Ve snímku Hanna se Saorise zhostila zcela odlišné role. Rozhodně se nedá říct, že hraje naivní dívenku, která nerozumí sexuálním potřebám. Hanna je příběh mladé dívky, kterou její otec vycvičil k tomu, aby se stala profesionálním zabijákem. Přihlédneme-li k tomu, že jí je šestnáct let, jen při té představě nám běhá mráz po zádech. Hanna žije se svým otcem Erikem (Eric Bana) v lesích kdesi ve Finsku,  Erik je bývalý agent CIA a zřejmě má s agenturou nevyřízené účty. Když je podle otce Hanna připravená, vyšle ji samotnou na tajnou misi. Potlouká se po Evropě a je jí v patách nemilosrdná agentka CIA Marissa (Cate Blanchett). Zároveň se ale Hanna dozvídá i znepokojivé skutečnosti o sobě samé, o svém lidství. Její neuvěřitelná síla a odolnost totiž nepramení jen z jejího výcviku.

Na film Hanna můžete vyrazit od 7. července (to je týden před uvedením posledního Pottera do kin). Obsazení a zajímavý režisér (a dobře vypadající trailer) slibují vcelku povedený snímek se zajímavým námětem. V hlavních rolích se kromě Saoirse Ronan představí Eric Bana jako Hannin otec a Cate Blanchett jako agentka CIA Marissa. Takže pokud jste zvědaví, jak si Joe Wright poradil s touto látkou, neváhejte a vyrazte na Hannu.

Foto: focusfeatures.com

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho dále a přihlaste se k odběru novinek emailem, sledujte Filmaniak.cz na Facebooku a Twitteru

About Iveta Hajlichová

Bio: *1991, Praha - studentka Katedry filmových studií na FF UK - filmový nadšenec/vášnivá čtenářka