4. lednový týden v kinech – vede Disneyho princezna, v závěsu je nový Hřebejk, třetí místo má CizinecNa vláskuStudio Disney vychrlilo novinku Na vlásku, která měla v českých kinech premiéru 27. 1. 2011, tedy stejně jako megalomanský, leč bohužel hodně špatný a nudný snímek Cizinec. Přesto se zatím drží na druhé pozici. Protože jsou diváci zvědaví, jaký asi je film s A. Jolie a J. Deppem. My už víme, že hodně slabý. Až se to dostane dále mezi lidi, filmu jistě návštěvnost rapidně spadne.

Na vlásku slibuje klasickou rodinnou podívanou, která snad nemůže nikoho nepotěšit.

Na vlásku je miloučká rodinná animovaná pohádka, tedy vlastně muzikál. Vypráví příběh princezny Lociky, která má dlouhé vlasy, je zamčená ve věži. No prostě klasické „princeznovské peripetie“. Prý jde ale o náramnou zábavu. Tak pokud vám neleze pištění písniček na nervy, vezměte malé ratolesti do kina na tuhle pohádku. Film si vysloužil jednu oscarovou nominaci, za nejlepší píseň.

Trailer Na vlásku [ENG]

Na druhém místě je nový film z dílny dvojice Hřebejk-Jarchovský. Jejich Nevinnost už vidělo 72 508 diváků. A jen za tento víkend jich bylo 21 472. Lidi do kina nejspíš přilákal zajímavý námět, který se naprosto odlišuje od všeho, co zatím vzešlo s jejich spolupráce. Nutno připomenout, že Nevinnost má za sebou teprve druhý týden v kinech, dá se tedy očekávat, že počty návštěvníků a celkové tržby ještě porostou. Film není rozhodně ztráta času, jen je trochu škoda, jak se nakonec vyvinul. Druhá polovina filmu byla totiž mnohem více propracovaná, jak po psychologické stránce postav, tak vůbec celkovým nábojem. Nicméně pokud jste ještě neviděli, neváhejte a vyrazte podpořit český film.
Trailer Nevinnost

Cizinec je po prvním týdnu v kinech na třetím místě, počet diváků, kteří na něj ze zvědavosti vyrazili není nijak ohromující. Za první týden má „pouhých“ 20 139 diváků. Což na takový „trhák“ není vůbec žádný slušný výkon. Nutno podotknout, že si film rozhodně žádnou závratnou návštěvnost nezaslouží. Divák totiž vůbec nedostane to, co by právem zasloužil. Pokud přeci jen vyrazíte, obrňte se dávkou trpělivost, budete ji totiž opravdu potřebovat. A závěr filmu vám také rozhodně dech nevyrazí.

Premiéru má už delší dobu za sebou i v pořadí již třetí „fotrovský film“ tentokráte s názvem Fotři jsou lotři. V kinech je 6 týdnů, ale stále se těší slušné návštěvnosti a divácké oblibě. Přestože si nemyslím, že nějak oprávněně. Pokračování jsou pro studia výhodná, to je věc známá. Jenže málokdy se podaří překonat, nebo se alespoň vyrovnat laťce, kterou nasadí první díl. V případě „fotrů“ je úpadek přímo úměrný počtu filmů. První film s názvem Fotr je lotr byla velice vtipná a povedená komedie. Na druhý se dalo dívat především díky skvělé dvojici B. Streisand a D. Hofmannovi, ale třetí film už je pouze ztráta času. Jenže to vždycky zjistíme až po zhlédnutí, takže zvědavost přiláká diváky do kin a přinese kýžené zisky. Jestli jsme spokojeni, to už je věc zcela jiná.

Fotři jsou lotři

Pozn.: Informace o návštěvnosti čerpány ze stránky http://www.ufd.cz/.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho dále a přihlaste se k odběru novinek emailem, sledujte Filmaniak.cz na Facebooku a Twitteru

About Iveta Hajlichová

Bio: *1991, Praha - studentka Katedry filmových studií na FF UK - filmový nadšenec/vášnivá čtenářka