Only God Forgives / Refnův nový snímek míří do Cannes



UPDATE: Dobrá zpráva pro všechny, kteří nedočkavě vyhlíží film Only God Forgives. Už má českého distributora (H.C.E) a také datum premiéry. V českých kinech se nový Refnův film objeví 6. 6. 2013.

 

Nový snímek Nicolase Windinga Refna Only God Forgives bude premiérově představen na festivalu v Cannes, který startuje 15. května. Předchozí Refnův snímek Drive se taktéž představil v Cannes a Refn si v roce 2011 odnesl cenu za nejlepší režii.
Právě snímkem Drive začala spolupráce Refna a kanadského herce Ryana Goslinga, které se v Only God Forgives objeví opět v hlavní roli.

Děj filmu se odehrává v Thajsku v kriminálním prostředí drogových dealerů, prostituce a brutálních vražd, takže se zřejmě bude jednat ještě o intenzivnější zážitek než u předchozího snímku Drive.
Oficiální synopse filmu zní:

Julian (Ryan Gosling) žije v exilu v Bangkoku, kde provozuje zápasnický klub, který má zakrýt jeho obchod s drogami. Poté, co je zabit jeho bratr Billy, do města přijíždí Julianova matka Jenna (Kristin Scott Thomas). Jenna touží po pomstě za smrt svého prvorozeného syna a chce po Julianovy, aby se stal jejím vykonavatelem.
Julian se přes svoje kontakty v podsvětí dostane až k bývalému policistovi, kterému se přezdívá The Angel of Vengeance (Anděl pomsty) a který vykonává jak úlohu soudce tak i vykonavatele trestu. Jenna požaduje jeho smrt a tím rozhýbe koloběh událostí, za které nejen Julian draze zaplatí.

V roli Anděla pomsty se objeví herec Vithaya Pansringarm známý třeba z druhého pokračování série Hangover. Kristin Scott Thomas ztvárnila roli matky, která chce nekompromisně pomstít smrt svého prvního syna, aniž by si uvědomila, že během této akce může ztratit i své jediné zbývající dítě.

V souvislosti s oznámením, že film se ve své premiéře představí na festivalu v Cannes, vylezlo na povrch několik nových videoukázek z filmu, které rozšiřují dva nové trailery. Ve Spojených státech bude mít snímek Only God Forgives premiéru 19. července, zatímco v některých evropských státech se představí již během května a června (například v režisérově domovském Dánsku, poté v Norsku, Švédsku a v červnu pak ve Finsku). Kdy (a jestli vůbec) se objeví snímek v české distribuci, zůstává stále záhadou.

Only God Forgives | Trailer #2

Only God Forgives | Trailer #3

Only God Forgives | Clip #1

Only God Forgives | Clip #2

Only God Forgives | Clip #3

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho dále a přihlaste se k odběru novinek emailem, sledujte Filmaniak.cz na Facebooku a Twitteru

About Iveta Hajlichová

Bio: *1991, Praha - studentka Katedry filmových studií na FF UK - filmový nadšenec/vášnivá čtenářka