Only God Fogrives/ Láká prvním traileremDlouho a napjatě očekávaný nový film dánského režiséra Nicolase Windinga Refna už má konečně první plnohodnotný trailer, který nedočkavce více seznamuje s prostředím, do jakého je děj zasazen a konečně trochu i s postavami.
Po snímku Drive je to již druhá spolupráce Refna s kanadským hercem Ryanem Goslingem. Refn zřejmě skrze Goslinga tvoří novodobého málomluvného hrdinu. V prvním traileru toho postava, kterou ztvárňuje právě Gosling opravdu mnoho neřekne. Kromě dvou zcela signifikantních slov: „Wanna fight?“

Je to téměř přesně rok od doby, kdy se začaly pomalu objevovat vůbec první náznaky další spolupráce N. W. Refna a Ryana Goslinga a už v té době se ještě nenatočený snímek porovnával s jejich předchozím filmem. Drive v podstatě rozdělil diváky na dva tábory. Jedni ho bezmezně obdivují pro výběr hudby, stylizované násilí nebo celkovou atmosféru filmu, která byla v mnoha směrech jedinečná. Druzí podle traileru očekávali spíše auty a závody napěchovaný snímek a výsledek pro ně byl ušlechtilou nudou.
Podle prvního traileru k filmu Only God Forgives lze očekávat opět podobně jako v Drive značně vysoký podíl násilí, zřejmě více do hloubky pojaté postavy a možná i více příběhu.

Vedle Ryana Goslinga v ústřední roli uprchlíka a boxera Juliena se objeví také Kristin Scott Thomas v roli Julienovy matky Jenny. Do role detektiva, který je pověřen vyšetřováním vraždy prostitutky, kterou spáchal Julianův bratr, byl obsazen Vithaya Pansringram, kterého je možné znát například z druhého pokračování série Hangover (Pařba v Bangkoku).

Na rozdíl od snímku Drive je Only God Forgives čistě Refnovým autorským projektem. Drive byl volně natočen podle knižní předlohy Jamese Sallise a minimalistický scénář k filmu napsal Hossein Amini. Úspěch filmového zpracování knihy přiměl Jamese Sallise napsat sequel s názvem Driven. Česky nevyšla ani jedna kniha a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se na tom mělo cokoli změnit.

Only God Forgives by mohl být uveden na festivalu v Cannes letos v květnu. Před dvěma lety tam N. W. Refn za Drive získal cenu za nejlepší režii. Zatím ale neproběhla oficiální tisková konference a seznam filmů, které budou letos na festivalu uvedeny není znám.
Kdy se dostane snímek do české distribuce je ještě větší záhada. Drive běžel v českých kinech zhruba s půlročním odstupem, když ho v září uvedla do kin uvedla společnost Blue Sky Film. Kdo se postará o případnou českou distribuci filmu Only God Forgives ještě nějakou dobu asi vědět nebudeme. Snad se k filmu nebude nutné dostávat jinými obskurními cestami.

Only God Forgives

Režie: Nicolas Winding Refn
Scénář: Nicolas Winding Refn
Hrají: Ryan Gosling, Kristin Scott Thomas, Vithaya Pansringarm

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho dále a přihlaste se k odběru novinek emailem, sledujte Filmaniak.cz na Facebooku a Twitteru

About Iveta Hajlichová

Bio: *1991, Praha - studentka Katedry filmových studií na FF UK - filmový nadšenec/vášnivá čtenářka