Harry Potter a Relikvie smrti, část 2 – druhý a poslední trailerDo premiéry posledního potterovského filmu zbývá již jen necelý měsíc. A konečně jsme se dočkali druhého pořádného oficiálního traileru.

Trailer k poslednímu Potterovi byl zveřejněn 16. června ve 4 hodiny odpoledne pacifického času. Což je jedna hodina po půlnoci středoevropského času.
Apple.com měl trochu problém se zobrazením traileru, takže mi dalo trochu více práce ho sehnat. Ale nakonec se našel někdo, kdo ho konečně nahrál na youtube.com.
Mugglenet.com měl také potíže, jejich server byl přetížen. Ale konečně, tady je vůbec poslední trailer.

U Warnerů si řekli, že když je to naposled, tak nám to udělají pěkné. Je to trochu nostalgie. Jde vůbec o poslední oficiální trailer k posledního (osmému) filmu. Oproti předchozímu traileru je tenhle více narativní. V minulém traileru šlo především o závěrečnou konfrontaci Harryho a Voldemorta. V novém traileru se nám otevírá i možnost pro další postavy. Velice povedeně vypadá scéna McGonagallové a Molly Weasleyové. Závěrečná bitva o Bradavice bude nejspíše nejepičtější řežba letošního léta. S nějakými Transformers 3 mi můžete víte co..

Fanoušci na začátku docela skuhrali, když se dozvěděli o tom, že se poslední Harry Potter 7 rozdělí na dva filmy. V současné době jsou spíše vděční. Přeci jen se alespoň o necelý rok protáhl jejich život s tímto fenoménem.
Nový trailer k druhým Relikviím toho neukazuje o moc více, než ten první. Což je ale rozhodně dobře. Vlastně se na první trailer nabalilo pár scén z předchozích filmů, abychom viděli ten vývoj, a abychom pochopili, že celá potterovská sága k tomuto momentu směřovala.
Trochu mě ovšem zaráží (a to zaráží většinu potterovských maniaků) množství scén z lesa. Vlastně jsme již viděli asi půlminutový klip, který byl premiérově uveden na předávání cen MTV Awards, které exkluzivně uvedla Emma Watson (představitelka Hermiony), ve němž Voldemort vyšle na Harryho smrtící kletbu. Je to jeden z klíčových momentů celého příběhu. Škoda, že jsme o možnost vidět ho v kině poprvé takto přišli. Nemuseli jsme se na to koukat? Tohle řeknete pottermaniakovi? Proberte se…

Z nových scén, které se objevily v traileru, je to hned úvodní, kde Lilly říká malému Harrymu aby byl silný. Trochu spoileru se nám dostane z úst Snapea. Ten říká Brumbálovi větu: „Držíte ho naživu, aby mohl zemřít v tu správnou chvíli.“ Kdo četl knihu, pro toho to žádný spoiler není. Pro neznalce (!!!) knihy je to docela významná informace. Následující scéna zachycuje Luciuse a Voldemorta, kterak spolu rozmlouvají o tom, že by už konečně rád zabil Pottera. Scéna z Gringottovy banky je zde trochu více rozvedená. Jinak jsme ale její částečky mohli vidět i v předchozím traileru.
Další zcela nová scéna ukazuje Harryho ve Velké síni. Tady přichází výčitka na adresu Snapea o zavraždění Brumbála. Za co jsem opravdu ráda,  je absence scén o Snapeově mládí. O to bude zážitek v kině silnější.
Díky kamenu vzkříšení se dočkáme také návratu Siriuse (Gary Oldman), jedné z nejoblíbenějších postav vůbec.

Včera byl také zveřejněn soundtrack k druhé části filmu Harry Potter a Relikvie smrti. Podle názvu jednotlivých stop si můžeme udělat vcelku konkrétní obrázek o tom, v jakém pořadí co uvidíme. Nečetenářům to opět nic neřekne, ale to je jejich problém.
Na názvy jednotlivých skladeb soundtracku se můžete podívat například na stránce soundtrack-movie.com. Je u toho také poznámka, že soundtrack bude v prodeji od 12. července. Tedy tři dny před velkou filmovou premiérou.

Názvy jednotlivých skladeb (i ohlasy z testovací projekce) napovídají, že více místa se dostane také Nevillu Longbottomovi. Ten byl zpočátku v knize (i ve filmu) prezentován spíše jako takový ňouma, který náhodou umí kouzlit. Z filmu jste se mohli jen těžko dozvědět, že i ona věštba (která předpověděla pád Voldemorta) se vztahovala právě na Nevilla. Teď bude mít i ve filmu možnost dokázat, že i on je hrdina.

Kromě premiéry posledního Pottera je to ale také nově avizovaný projekt J. K. Rowling, na co se fanoušci těší. Britská autorka oznámila svůj nový“ potterptojekt“ s názvem Pottermore . Na stránkách se toho ale zatím moc nedozvíte. Stránka na youtube.com ukazuje odpočítávání do epického odhalení. Jediné, co zatím víme je, že sovy se slétají.

Galerie

[nggallery id=26]

Foto: warnerbros.com

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho dále a přihlaste se k odběru novinek emailem, sledujte Filmaniak.cz na Facebooku a Twitteru

About Iveta Hajlichová

Bio: *1991, Praha - studentka Katedry filmových studií na FF UK - filmový nadšenec/vášnivá čtenářka