Nový trailer k The Avengers? Nic než čistá akce, a tak to má býtJestli se v roce 2012 čeká na pořádný dynamický snímek, který rozvíří vody a stanoví nová pravidla pro našlapaný blockbuster, pak jsou to The Avengers (v české distribuci nejspíš jako Mstitelé). Velice ambiciózní projekt, který svede dohromady nejznámější a nejoblíbenější hrdiny z Marvel Universe, jakými jsou Thor, Iron Man Hulk nebo Black Widow, přijde do kin již letos v květnu a podle prvních dvou trailerů je vskutku na co se těšit. 
Trailer je svou dynamikou natolik přitažlivý, že i divák s minimální znalostí zmíněných postav bude přinejmenším zaujat a stržen divokým rytmem, ve kterém se akce nezastaví snad ani na minutu. Že z tohoto spojení vzejde kvalitní podívaná plná akce je patrné nejen z traileru, ale také z filmů věnovaným jednotlivým hrdinům. (Ovšem ne všichni měli tu možnost objevit se v samostatném filmu.) Naposled si svůj snímek „vysloužil“ Captain America, což je mírně paradoxní, uvědomíme-li si, že je to nejstarší postava ze světa Marvel komiksu. Loni sice oslavil 70. narozeniny, na jeho formě mu to ale ani zdaleka neubralo.

Režijně se chopil zpracování The Avengers Joss Whedon, který se mimo jiné podílel na režii loňského Thora společně s Kennethem Branaghem. Jméno to ale není zcela neznámé, i když velké akční blockbustery bychom na seznamu jeho režijní filmografie hledali jen marně. To se však po The Avengers nejspíš změní. Těžko bychom podle traileru očekávali propadák nebo snad zklamání nadšenců. Už jen spojení hrdinů vyvolává příjemné chvění. Nadšení s novým trailerem neupadá. Naopak.

The Avengers

Česká premiéra: 3. května 2012
Režie: Joss Whedon
Scénář: Joss Whedon
Hrají:  Robert Downey Jr., Chris Hemmsworth,
Chris Evans, Scarlett Johansson,  Samuel L. Jackson

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho dále a přihlaste se k odběru novinek emailem, sledujte Filmaniak.cz na Facebooku a Twitteru

About Iveta Hajlichová

Bio: *1991, Praha - studentka Katedry filmových studií na FF UK - filmový nadšenec/vášnivá čtenářka