Nový film Milana Cieslara Láska je láska jde do kin v lednu 2012Milan Cieslar se chystá do kin uvést nový komediální snímek. Po ne příliš úspěšné pohádce Dešťová víla může být film Láska je láska svěžím větrem. Pokud v něm ale nebude lásky až příliš. Zatím to ale vypadá, že spíš bude. Snímek se soustředí na lásku v každém věku, a to nejen mezi lidmi, ale také mezi psy. 
Láska je láska je film plný zajímavých jmen. Hlavní roli si ve filmu zahráli přední čeští herci, Simona Stašová, Eliška Balzerová, Petr Nárožný a Ondřej Vetchý. Pro Milana Cieslara jde již o osmý celovečerní hraný film. Největší úspěch zaznamenal jeho snímek Der Lebensborn – Pramen života. Tento film z roku 2000 líčil zvrácený nacistický program „pěstování lidí nové Evropy“. 

Láska, trápení i smíření

Láska je láska se odehrává v několika liniích, přičemž každý se soustředí na vývoj jednoho milostného vztahu. A nejde vždy jen o lásku opětovanou, romantickou a krásnou. V první řadě se seznamujeme s Maruškou (Aneta Krejčíková), osmnáctiletou dívkou, která na svojí první lásku zatím jen čeká. Když se objeví sympatický Marek (Maciej Cymorek)  je jasné, že by mezi nimi mohl vzniknout první romantický cit.
Trochu z jiného pohledu se pak díváme na dědečka Marušky Vlastimila (Petr Nárožný), který potkává spolužačku ze střední školy a zjišťuje, že zamilovat se lze bez ohledu na věk. Libuška (Eliška Balzerová) navíc objevila léčivé účinky marihuany a do jejich tajů zasvětí i Vlastimila. Jejich vztah tedy připomene spíše mladické pobláznění.

Manželský svazek nemusí být vždy kolébkou porozumění a lásky. Své o tom ví i další protagonista filmu Karel (Ondřej Vetchý), jehož manželka Zdena (Simona Stašová) svou dominancí a touho vše řídit tak trochu podkopává jeho mužství. Zdena se navíc nechce smířit, že její syn Honza (Petr Vančura) je homosexuál. Ráda by ho předělala, aby z něj byl „normální kluk“. Karel má pro syna pochopení. Ale vzbouřit se a dát najevo svůj názor se doma odhodlá jen když se předtím posilní alkoholem.

[nggallery id=107]

Foto: Blue Sky Film

Silné herecké zázemí = dobrý film?

Už jsme to v českém filmu zažili několikrát. Snímek měl silné herce, skvělé výkony, přesto se z něj stal téměř nekoukatelný paskvil. Můžeme jen doufat, že to nebude příklad právě filmu Láska je láska. Že se snímek zařadí mezi povedené filmy, na které diváci přijdou do kina a budou odcházet potěšeni kvalitním příběhem.
Herci se na snímek důkladně připravovali. Role Vlastimila byla napsána přímo pro Petra Nárožného. A Eliška Balzerová vzala svou přípravu na roli tak vážně, že v létě pokuřovala marihuanu.

Natáčení filmu se odehrávalo z větší části v Praze, štáb ale zamířil i na Šumavu a také do Londýna.  Snímek byl dotočen na konci srpna. Než se ale vydá do kin čeká ho ještě pořádný kus cesty. Diváci se na snímek budou moct podívat až v lednu 2012.
Milana Cieslara na scénáři nejvíce zaujalo to, jak se v něm citlivě míchá obyčejnost s ušlechtilostí, humor se smutkem, realita s nadsázkou a love story s českým šovinismem.

Režisér dále přiznal, že největší problém byl s obsazením rolí Marušky a dalších zástupců nejmladší generace ve filmu. „Netušil jsem, jak v naší nejmladší herecké generaci chybí osobité, výrazné typy. Nakonec ale všechno dobře dopadlo. Našli jsme přesně to, co jsme hledali.“
Marušku si zahrála Aneta Křejčíková, která byla objevena díky seriálu TV Nova Ulice. Poté následovali další role v televizních filmech a seriálech a v roce 2010 si zahrála ve filmu Dešťová víla. Také pod vedením režiséra Milana Cieslara.

Na samotném scénáři filmu Láska je láska pracoval Milan Cieslar s Martinem Horským téměř tři roky.
Láska je láska se žánrově podobná snímku Duše jako kaviár, který Cieslar natočil v roce 2004 a k němuž plánoval také pokračování s názvem Duše na talíři. Tento snímek však nikdy nevznikl.  Cieslar k tomu, proč se rozhodl tento scénář přivést k životu ještě dodává: „Bylo načase přijít s něčím skutečným a možná přinést i větší dávku humoru a potěšení. I když dobrá komedie by měla být vždycky o něčem a mít i vážnější polotóny.“

Zatím není k dispozici ani trailer k filmu. Ten by měl být hotov přibližně v polovině listopadu 2011.

Láska je láska

Česká premiéra: 19. ledna 2012
Režie: Milan Cieslar
Scénář: Martin Horský
Hrají: Petr Nárožný, Ondřej Vetchý,
Simona Stašová, Eliška Balzerová,
Aneta Krejčíková, Maciej Cymorek

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho dále a přihlaste se k odběru novinek emailem, sledujte Filmaniak.cz na Facebooku a Twitteru

About Iveta Hajlichová

Bio: *1991, Praha - studentka Katedry filmových studií na FF UK - filmový nadšenec/vášnivá čtenářka