I wonder… aneb Refnova Wonder WomanPodle některých zvěstí, které se šíří napříč různými internetovými portály, se Refn také chystá (nebo lépe řečeno, rád by se chystal) natočit svou verzi Wonder Woman. A do hlavní role by navíc rád obsadil další herečku z castingu filmu Drive. Christina Hendricks by měla ztvárnil postavu Wonder Woman, která je založena na komiksové postavě divoké amazonky a zároveň ženy s nadpřirozenou silou (tedy nejen krásou). Studio Warner Bros. se k uvedení této látky do hraného celovečerního filmu chystalo posledních deset let, ale nakonec vznikl jen seriál ( pilotní díl) a to navíc ne příliš valné kvality. Seriál byl televizí NBC odmítnut kvůli příliš negativním reakcím jak od fanoušků tak od kritiků.


N. W. Refn prohlásil, že jeho „projekt snů“, který by rád realizoval, je právě filmové zpracování Wonder Woman a navíc s Christinou Hendricks v titulní roli. Na adresu této herečky ještě poznamenal: „Lidé se mě ptali, koho bych obsadil do hlavní role. Odpověděl jsem, že Christinu Hendricks, jelikož je to perfektní žena, skvělá herečka a navíc vypadá přesně tak, jak by žena měla vypadat.“
Nicméně všechno, co se točí kolem Refnova zpracování Wonder Woman, jsou jen dohady. Které ovšem přirozeně víří fantazii všech fanoušků Refnových filmů. K žádné oficiální dohodě nebo alespoň prohlášení o tomto projektu zatím nedošlo.

Ačkoli je ve světě komiksových hrdinů dost místa i pro ženy „superhrdinky“, málokterý filmový projekt zaměřený čistě na tyto postavy skutečně u diváků zaboduje. Pro příklad si stačí vzít samostatný film o Catwoman s Halle Berry, který rozhodně netrhal rekordy v tržbách. (Jak se to děje u maskulinních filmů typu Kapitán Amerika nebo Iron Man – o Baleovi a jeho nové trilogii o Batmanovi nemluvě.) O něco lépe jsou na tom akční filmy s Angelinou Jolii jako Tomb Raidersérie s pohlednou a divokou archeoložkou Larou Croft nebo Bekmambetův film Wanted. Za finančně úspěšné lze považovat také série Underworld s Kate Beckinsale nebo Resident Evil s Millou Jovovich.
Do trochu odlišně kategorie s podobnými znaky jako mají výše zmíněné filmy lze zařadit i Tarantinův opus Kill Bill, ve kterém lze sledovat prvky typické pro „superhrdinský“ film se silnou ženskou postavou v ústřední roli.
Podobně je na tom i první díl série Hunger Games, který také staví na silné a charakterní hrdince, která dokáže zcela samostatně konat. Není sice obdařena „super schopnostmi“ (To ostatně není ani Tarantinova Nevěsta.), ale je silnější než ostatní. Přičemž je její síla podtržena také výrazným morálním kreditem (Do Hunger Games se hlásí dobrovolně, aby zachránila svou sestru. V aréně často riskuje kvůli jiným apod.), což není u mužských „superhrdinů“ tak časté.

Proč ztroskotal seriál v produkci Warner Bros., k němuž byl natočen jen pilotní díl, dokazuje dobře i následující video. To je přímo ukázkou toho, jak špatně špatné něco může být.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho dále a přihlaste se k odběru novinek emailem, sledujte Filmaniak.cz na Facebooku a Twitteru

About Iveta Hajlichová

Bio: *1991, Praha - studentka Katedry filmových studií na FF UK - filmový nadšenec/vášnivá čtenářka