Muži v naději mají oficiální trailerK nové komedi Jiřího Vejdělka Muži v naději, ke které byl donedávna pouze kratičký (za to ale velice působivý) teaser, se už zveřejnil oficiální téměř dvě minuty dlouhý trailer. Také bylo načase. Muži v naději si totiž již  odbyli svou testovací projekci, a reakce od těch, kteří film viděli jsou velice pozitivní. (Alespoň na oficiální facebookovské stránce.)

Jiří Vejdělek je autorem například filmového zpracování knihy Michala Viewegha Účastníci zájezdu, která příliš neoslovila ani filmové nadšence ani kritiky. Lepší to bylo s filmem Václav, kterému dominoval Ivan Trojan, který si za svůj výkon mírně retardovaného vesnického balíka odnesl Českého lva.

Oficiální trailer Muži v naději

Všechny (a zejména producenty) potěšil jeho loňský snímek Ženy v pokušení, který vyprávěl příběh o generaci tří žen. Místy poněkud vulgárnější humor, ale velice vtipný scénář, bez větších děr, diváky pobavil. Filmu vévodila zejména Eliška Balzerová v roli „babičky“ Vilmy. Nejenergetičtější žena v celém filmu. Kritiky na film byly vesměs vyrovnané. Filmu se především vyčítalo prostředí, do jakého je film zasazen. Že hlavní postavy nemusí řešit žádné „reálné“ problémy. Kritici mají občas hodně zvláštní úsudky..
Statistika mluví jasně. Ženy v pokušení byl divácky nejúspěšnější snímek roku 2010. Do zapařených kinosálů vylákal 1 232 299 diváků a vydělal 123 812 944 Kč.

Muži v naději zatím podle synopse vypadají, že se ponesou ve stejném duchu jako Ženy. Akorát tu půjdu o muže. V hlavní roli trochu nesmělého podpantofláka uvidíme Jiřího Macháčka, v roli šmrncovního postaršího bonvivána se předvede Bolek Polívka. A hlavní ženskou roli (ano tu pohlednou prsatici z teaseru) si zahrála Eva Kerekésová. V další ženské roli pak uvidíme skvělou Simonu Stašovou (Pelíšky, Štěstí) a v roli otravné manželky Jiřího Macháčka se představí Petra Hřebíčková (Jaruška v Menzelové Obsluhoval jsem anglického krále).

Podobnost filmů Ženy v pokušení a Muži v naději je i v hudbě. V teaseru i traileru hraje hudba z Žen v pokušení, kterou složil Jan P. Muchow (Grandhotel, Jedna ruka netleská).

Teaser filmu Muži v naději

Premiéra filmu Muži v naději je stanovena na 25. srpna 2011.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho dále a přihlaste se k odběru novinek emailem, sledujte Filmaniak.cz na Facebooku a Twitteru

About Iveta Hajlichová

Bio: *1991, Praha - studentka Katedry filmových studií na FF UK - filmový nadšenec/vášnivá čtenářka