Hobit: Druhý videoreport z natáčeníNovozélandský režisér Peter Jackson, který dal vizuální podobu trilogii Pán prstenů britského spisovatele J. R. R. Tolkiena, převádí na plátno již 54 dní další z jeho knih. Jeho Hobit přijde do kin ve dvou částech. (Jednak to bude lepší podívaná pro diváky a producenti si na tom také najdou nějaké své plus.)
Novinky ohledně natáčení se pomaluj začínají dostávat na povrch. Proběhlo i představování a první pohled na nové postavy. Hlavní roli v Hobitovi totiž hraje společenství 13 trpaslíků.

Známe již  také názvy oněch dvou snímků. První, který přijde do kin 14. 12. 2012 (což je o dost později, než se původně čekalo) má název The Hobbit: An unexpected journey. Druhá část pak nese podtitul podle své knižní předlohy, tedy The Hobbit: There and back again (Cesta tam a zase zpátky) a do kin dorazí 13. 12. 2013. 

Celkové číslo padesát čtyři dny ze zbývajících dvou set se zdá být zanedbatelné. Ale druhé video, které na svůj oficiální web vypustil režisér Peter Jackson jasně ukazuje, že už je za nimi pořádný kus práce. Ta horší zpráva je, že je mnohem více práce ještě před nimi.
A natáčení neznamená konec. Příprava filmu sestává ze tří částí. Předprodukce, samotného natáčení a postprodukce. Právě poslední je zřejmě nejtěžší při výrobě filmu. Natočený materiál se musí složit do zamýšleného celku. Doladit se musí zvuk, hudba, střihač se v této části pořádně zapotí.
Většinou si divák jejich jmen při čtení titulků moc nevšímá. Zajímají ho především herci, kteří ztvárnili jednotlivé role.
Občas je ale dobré zamyslet se, kolik lidí je při vzniku filmu potřeba. (A pokud jde o tak náročný projekt, jakým Jacksonův Hobit bezesporu je, celkové číslo rapidně narůstá.)
Hvězdy film ale dobře prodají. V Hobitovi se objeví staří známí z trilogie mezi nimiž jsou Gandalf (Ian McKellen), Galdriel (Cate Blanchett), Legolas (Orlando Bloom), Frodo (Elijah Wood), Elrond (Hugo Weaving), Saruman (Christopher Lee) a Glum (Andy Serkis).

V novém videu dostane prostor představitel Gluma Andy Sekris. Víceméně se ale dozvíme od většiny členů štábu kam se chystají na dovolenou. Po padesáti čtyřech dnech si odpočinek rozhodně zaslouží.
Andy Serkis ale na Hobitovi nespolupracuje pouze jako představitel Gluma. Je také režisérem druhého štábu (Second unit director).

[nggallery id=41]

Naskytne se nám také pohled na úchvatnou novozélandskou krajinu, kterou se Peter Jackson kochá ze svého vrtulníku. (A není tam jen jeden.) Ze samotného natáčení se toho příliš nedozvíme.
Více detailů možná prozradí další videoreport.

Natáčet se po přestávce začne opět v září.

Videoreport z natáčení Hobita #2

Foto: the-hobbit-movie.com

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho dále a přihlaste se k odběru novinek emailem, sledujte Filmaniak.cz na Facebooku a Twitteru

About Iveta Hajlichová

Bio: *1991, Praha - studentka Katedry filmových studií na FF UK - filmový nadšenec/vášnivá čtenářka