Harry Potter a Relikvie smrti část II. – první pohled do zákulisíS blížící se premiérou závěrečného dílu „potterovské“ ságy se na internet pomalu dostávají videa, která mají udržovat fanoušky ve stálém napětí a přitom jim po troškách servírovat informace, které již dávno znají. V novém videu se toho vesměs moc nového nedozvíme. Nové video, které studio Warner Brothers vypustilo neříká a neukazuje nic extra neznámého, přesto v nás, kteří netrpělivě vyčkávají na červenec, zažehnou jiskru nervozity a natěšení.

Ale protože se jedná o první nahlédnutí do zákulisí, dá se očekávat, že s blížícím se datem premiéry na nás vypadne mnohem více takových podobných lákadel. Jako například oficiální trailer druhé části, který také dosud nebyl zveřejněn.
Světovou premiéru bude mít závěrečný díl již 7. července v Londýně. Pro české fanoušky je smutným zjištěním, že k nám se film poprvé podívá až o týden později, tedy 14. července. Což je mírně nepochopitelné, jelikož dosavadní díly byly povětšinou datem premiéry sladěny.

Harry Potter a Relikvie smrti část II.

Tvůrci a představitelé hlavních postav nám oznámí, že se skutečně jedná o poslední díl série, který bude nabitý akcí. Velkolepé finále, kde se proti sobě postaví Dobro a Zlo. Zní to sice trochu pateticky, ale pro fanoušky je to kýžené vyvrcholení, které se táhne již deset let od prvního filmového zpracování. A že nepůjde o podívanou přímo pro děti naznačilo i zpracování první části závěrečného dílu. Předchozí část nebyla nijak valně přijata. Většina si stěžovala, že je o ničem, že se moc vleče.
Druhá polovina je ale výrazněji svižnější a nabízí více akčních scén. Takže si na své tentokrát přijdou i ti rejpalové, kteří jsou líní přečíst si knihu.
Režie druhé části se opět ujal David Yates, který se ukázal být dost slušným režisérem, co se týče jeho vize posledního dílu. Nemusíme se tedy obávat, že by se ve druhé části něco výrazně změnilo. Drží se věrně předlohy, což mu umožňuje právě rozdělení nabité knihy do dvou filmů. Že jsou za tím finanční zisky, o tom žádná. Ale když je to navíc ku prospěchu věci, dá se to přijmout i kladně.

Do druhého dílu také vstoupí nové postavy. Například mladý Brumbál, Šedá dáma nebo Brumbálův bratr Aberforth. Jak si tvůrci poradili s epilogem, který je v knize až zbytečně  přeslazený, uvidíme již v polovině července tohoto roku. Určitě je na co se těšit!

První pohled do zákulisí dlouho očekávané druhé části závěrečného dílu

 

Foto: youtube.com

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho dále a přihlaste se k odběru novinek emailem, sledujte Filmaniak.cz na Facebooku a Twitteru

About Iveta Hajlichová

Bio: *1991, Praha - studentka Katedry filmových studií na FF UK - filmový nadšenec/vášnivá čtenářka