Harry Potter a Relikvie smrti, část II – Oficiální trailerVčera ve večerních hodinách se na internetu objevil nový oficiální trailer na druhou část Relikvií. Jelikož se datum premiéry nezadržitelně blíží, bylo už načase přijít s oficiálním trailerem, aby se ukojila zvědavost natěšených fanoušků.

Netřeba dalšího úvodu, pojďme se podívat na trailer! Více v článku.

Harry Potter a Relikvie smrti, část II – Trailer – kliknutím na tento odkaz si můžete stáhnout trailer v HD kvalitě.

Warner Bros. nás nechali docela dlouho čekat na oficiální trailer, ale čekání se vyplatilo. Ač jsou v něm záběry, které bylo možné již vidět před nějakým časem, kdy byl vypuštěn první pohled do zákulisí, přináší i nové záběry a celkově svou atmosférou zdaleka převyšuje napětí v první části. Z traileru si lze udělat více či méně jasnou představu, co asi tak tvůrci považovali za důležité a do filmu dali a co naopak vyškrtli. Ze zákulisí už vyplulo, že epilog neuvidíme v takové podobě, jako byl v knize. Což je celkem úleva, v knize byl epilog vcelku dost rozpačitý a víc sentimentální než je únosná mez. Ve filmu by taková scéna vypadala hodně nepatřičně. Obzvlášť s přehlédnutím k tomu, jaká řežba jí předchází.

A že to bude řežba pořádná a vypjatá se dá poznat i z první ukázky. Škoda, že do ní nedali Nevilla máchajícího mečem. Ale scéna Molly a Bellatrix se do ukázky protlačila právem. Všichni od pátého dílu čekají, až bude Siriusova smrt náležitě pomstěna i na plátně.
V ukázce má své důležité místo také Snape, jakožto klíčová postava. Ve filmech se jeho postava dosud používala jako jakási perlička a osvěžení. Nyní se mu dostane náležitý prostor. Podle ohlasů z testovací projekce si tvůrci nedovolili Princův příběh vyškrtnout, takže ho nejspíše uvidíme celý. Bude těžké zadržet slzu na jeho konci.

Harry Potter a Relikvie smrti, část II. - Oficiální trailer

Další emočně vypjatá chvíle je Fredova smrt, která je taktéž k viděni v ukázce a byla již k vidění i prvním videu k druhým Relikviím. Celková atmosféra tohoto závěrečného dílu je hodně emocionální. Nejen proto, že jde o poslední film, ale především proto, že se v něm budeme muset rozloučit se značnou spoustou oblíbených postav.  Scéna, kde Voldemort prochází Malfoyovým sídlem kolem mrtvol, záběr na ležícího Freda.. A to jsou jenom zlomky. Rozhodně se tedy máme v červenci na co těšit.
Hned na začátku traileru je úvod Princova příběhu, kde Lily s Petunií stojí na louce. Květina, co kvete v dívčí ruce, je pravděpodobně ukázka kouzelnického umění Lily Evansové, která tak demonstruje své sestře, že je čarodějka. Prostřih na ruce, které se chtějí dotknout, ale je jim v tom zabráněno a pak hned střih na Voldemorta je docela působivý. Někdo by řekl, že se do toho vloudila trocha patosu, ale kdeže. Všichni víme, co ty nespojené ruce znamenají…
Co se týče hudby, tak je to jednoznačně nejlepší mix, jaký kdy v traileru k HP zazněl. Hned ty úvodní tóny, notoricky známá hudba k Harry Potterovi, jenže trochu pokřivená. Signalizuje změny a nebezpečí. Hudba má tedy další velké plus.
Jedna z posledních scén traileru ukazuje Harryho a Voldemorta, kde Harry vybízí, aby to skončili, jak to začalo. Tedy společně. A čapne ho a  skočí z věže. To tedy v knize opravdu nebylo, nicméně scéna vypadá epicky. Samozřejmě že se po premiéře najde spousta hnidopichů, kteří budou film hanět. Rozhodně ale půjde o nejlepší film série, protože zde není místo na žádné cajdáky, kterých jsme byli svědky například v šestém filmu. Ten byl tak přehlcen milostnými trably dospívající mládeže, že se do filmu nedostalo téměř nic podstatného. Kritika na první část zaznívala většinou z řad nečtenářů, tedy těch, kteří do toho nemají co mluvit. Pokud jim to snad přišlo nudné a nezajímavé, nebo něco úplně nepochopili, tak nemají být líní sáhnout po knize. Film jen rozpohybuje oblíbené postavy a je radost (v některých případech) je sledovat na velkém plátně.

Tady bude radost doplněná slanou slzou, kterou jistě mnoho z nás vypustí. Výprava ale vypadá výborně, efekty budou jako vždy povedené, takže nám nic nezabrání si to v červenci pořádně užít. Warner Bros. stvořilo opravdu epický trailer, který koresponduje s epickým závěrem téhle ságy, která se táhne již deset let. Tudíž si zaslouží parádní vyvrcholení. Premiéra se uskuteční 15. července 2011.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho dále a přihlaste se k odběru novinek emailem, sledujte Filmaniak.cz na Facebooku a Twitteru

About Iveta Hajlichová

Bio: *1991, Praha - studentka Katedry filmových studií na FF UK - filmový nadšenec/vášnivá čtenářka