Harry Potter a Relikvie smrti, část I. – exkluzivní dvacetiminutové video ze zákulisíServer idnes.cz včera nabídl exkluzivní pohled do zákulisí natáčení první části závěrečného sedmého pokračování filmové ságy o Harry Potterovi. Video trvá celých dvacet minut, takže nabízí vcelku dost detailní pohled na jednotlivé styčné body z natáčení prvních Relikvií.  Takže se pohodlně usaďte, uvařte si kávu a nasávejte informace.

15. 4. 2011 se do prodeje dostalo DVD a Blue-Ray Harry Potter a Relikvie smrti, část I., k této příležitosti máme k dispozici video, které bude nejspíše k vidění na bonusovém disku. Dvacetiminutový film z natáčení se jmenuje Na cestě (On the road) a bere nás na místa, kde se film odehrává.

Vidíme, jak se kvůli natáčení vyklidilo jedno z nejrušnějších a turisty nejvyhledávanějších míst v Londýně Piccadilly Circus, kde si štáb ve tři hodiny ráno vytvořil atmosféru rušného odpoledne. Dále se dozvíme, jak bylo těžké vytvořit zasněženou a zamrzlou krajinu v jednom z nejstarších anglických lesů Burnham Beeches. Musely se na to použít ekologické materiály a všechno se následně pracně odklízelo, aby se les dostal do původního stavu.

Ke slovu se dostávají také představitelé hlavních rolí, kteří se shodnou na tom, že tento film je náročnější co se týče emocí. Vyhrocené situace mezi Ronem a Harrym, které jsou v tomto filmu k vidění, takové tu dosud nebyly. Je to ale způsobeno především nalezeným viteálem, který mění jejich vnímání a snaží se je poštvat proti sobě navzájem.
Jeden natáčecí den proběhl také ve Skotsku v Glen Etive, kam se Harry s Hermionou přenesou po té, co je Ron opustil a následně se z tohoto místa vydají do Godrikova dolu. Výtvarníci o Godrikově dolu říkají, že se inspirovali tudorovským stylem a vytvořili domy, které jsou napůl ze dřeva a mají mírně narůžovělé fasády. Nechali se inspirovat skutečnými vesnicemi, takže atmosféra Godrikova dolu se podobá tomu, jak vypadaly vesnice v 17. století.

Dozvíme se také to, jak se tvořil domek Láskorádových. A že se představitelka Lenky (Evanna Lynch) sama podílela na výzdobě jejího filmového domku. A poslední zastávka je v domě Malfoyových, kde se také odehrává z větší části závěr celé první části.

Na závěr producent filmu David Heyman říká: „Každý chtěl odvést nejlepší možnou práci a ty jiné a nové lokace skutečně výkonům herců pomohly. Cítili se v nich bezprostředněji, byly skutečné a působivé.“

Na druhý díl Relikvií  a vyvrcholení celé filmové ságy musíme počkat až do července, ale čekání si můžete zpříjemnit alespoň tímto videem.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho dále a přihlaste se k odběru novinek emailem, sledujte Filmaniak.cz na Facebooku a Twitteru

About Iveta Hajlichová

Bio: *1991, Praha - studentka Katedry filmových studií na FF UK - filmový nadšenec/vášnivá čtenářka