Harry Potter a Relikvie smrti, část 2 – mediální masáž vol. 2Mediální šílenství okolo závěrečného filmu z fantasy ságy Harry Potter s podtitulem Relikvie smrti se dostává do nebezpečného bodu. Téměř denně je od studia Warner Bros. vypuštěna řada materiálu, která nedočkavé fanoušky snad ještě více dráždí. Většina z nás, kteří se na závěrečné filmové dobrodružství opravdu těší, si již prozíravě zakoupila lístky na půlnoční premiéru v předprodeji. (Pokud se chystáte na půlnoční a ještě jste lístky nezakoupili, radím vám dobře, učiňte tak co nejdříve.)
Pro ty zvláštní jedince, kteří propadli fenoménu Harry Potter pouze tím, že se dívají na filmy, nedoporučuji sledovat videa, která se internetem šíří jako mor. Občas pro nezasvěceného mudlu prozrazují příliš mnoho.

My čtenáři sice všechno víme a známe, nicméně i my se připravujeme o tu možnost mít tzv. panenské oči. Poprvé vidět scénu až na velkém plátně. Těžko se však odolává. Obzvlášť když je to tak snadno dostupné.
Do premiéry zbývá už jen nějakých 12 dní, kalendář se plní odškrtanými políčky, zakoupené lístky jsou připraveny a napětí vrcholí.

Od pátého dílu započala tradice posledních pár minut pustit těm zoufalým fanouškům ve 3D, aby z toho měli opravdu parádní zážitek. Tuzemská kina ovšem nikdy tyto filmy, které 3D vložku obsahovaly, nepromítala s originálním zvukem. A tak k čemu to je? Mít nasazené obří okuláry, sledovat spektakulární závěr a slyšet přitom skřehotání Vojty Kotka?
3D fenomén mě nijak nepohltil. Nepřidává k tomu ani fakt, že lístek na 3D představení je jednou tak drahý. O dabingu nemluvě. Snad jediný film, který česká kina uvedla v originálním znění a byl v trojrozměrném formátu byl slaboučký Kazatel. Nechci pomyslet co by už s tak špatným filmem provedl český dabing.

Osmý film je komplet ve 3D . Ale opět si tuto epickou podívanou nechám ujít. Žádná revoluce se totiž nekoná. Stále převažuje počet dabovaných verzí, než těch normálních s originálním zvukem.
Harry Potter je příběh určen čtenářům od devíti let. A devítileté děti, pokud je mi známo, navštěvují denně školu a v tomto požehnaném věku už by měly umět perfektně číst. Nehledě na to, že výuka angličtiny je samozřejmostí. Nevidím důvod, proč by Harryho Pottera měli uvádět v kinech dabovaného.
Dobrá zpráva pro Pražáky. Na nového Pottera s originálním zvukem zajít můžeme. Bude to sice obyčejné, ploché a nudné „dvědéčko“, ale nebudeme se alespoň studem kroutit v sedačce.

Mediální masáží tentokrát míním především tzv. featurette videa, tedy něco jako nahlédnutí do zákulisí filmu. S tím že v něm promlouvají tvůrci, herci, dostane se nám také slušná porce scén z filmu atd. Studio Warner Bros. v poslední době vypustilo tři takový featurette videa. Přičemž jedno je především něco jako ohlédnutí za tím, co se stalo v první části.

Harry Potter a Relikvie smrti, část 2 – Featurette: Viteály

 

Harry Potter a Relikvie smrti, část 2 – Featurette: Gringottova banka

 

Harry Potter a Relikvie smrti, část 2 – Featurette: Ohlédnutí za první částí

 

Harry Potter a Relikvie smrti, část 2 – Scéna: Tajemná komnata

Harry Potter a Relikvie smrti, část 2 – Scéna: Gringottova banka

 

Mohlo by Vás zajímat:

Harry Potter a Relikvie smrti, část 2 – Mediální masáž vol. 1

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho dále a přihlaste se k odběru novinek emailem, sledujte Filmaniak.cz na Facebooku a Twitteru

About Iveta Hajlichová

Bio: *1991, Praha - studentka Katedry filmových studií na FF UK - filmový nadšenec/vášnivá čtenářka