Žhavé trailery #1I když je letní filmová sezona v plném proudu, není na škodu udělat si malý výhled do budoucna. Abychom se i po „výživném“ létě mohli těšit na další filmy. Některé letní blockbustery, které již v jiných krajích naší planety obšťastňují obecenstvo, se k nám dostanou až v září (jako například Super 8 J. J. Abramse a další). Nebo bohužel dokonce i později. V té době již budou k sehnání na DVD. Nemá smysl se ale rozčilovat nebo podivovat nad českým systémem distribuce.  

Larry Crowne

Česká premiéra: 17. listopadu 2011
Světová premiéra: 1. července 2011

[nggallery id=40]

Další dílko Toma Hankse.  Hanks již režíroval nebo se podílel na režii již řady snímků. Zejména seriálů. K těm nejúspěšnějším patří jeho válečný seriál Bratrstvo neohrožených. Tentokrát si zkusí obě role. Za kamerou i jako hlavní herec.
Čeští distributoři se v případě tohoto filmu opravdu vyřádili. Nejenže nám ho do kin pošlou o pět měsíců později, ale navíc ještě pod názvem „Moje krásná učitelka“. To si zase lidé budou plést s filmem Moje krásná čarodějka (v originálě Bewitched). Z Mojí krásné čarodějky se vyklubala vcelku tuctová romantická komedie s pár magickými prvky.

Jak si povede Larry Crowne s Tomem Hanksem? Zápletka je také poměrně tuctová. Chlapík ve středních letech (Tom Hanks) v době krize, kdy si všichni musíme utahovat opasky, přichází o práci. Je to trochu křupan a tak se rozhodne, že co v mládí zanedbal je potřeba na stará zpráchnivělá kolena dohnat.
Putuje tedy zpět do školy, mezi bandu ještě větších buranů. Potká ovšem osudovou lásku v postavě paní učitelky. Roli Hanksovy lásky ze školních lavic ztvárnila Julia Roberts.

 

The Iron Lady

Česká premiéra: není známo
Světová premiéra: 16. prosince 2011

[nggallery id=39]

Meryl Streep v roli „Železné lady“ , premiérky Velké Británie v letech 1979-1990? Životní příběh Tatcherové se přímo říká o zfilmování. Jak ale dopadnu v rukou britské režisérky Phyllidy Lloyd? Tato britská dáma před dvěma lety dostala na stříbrné plátno rozjuchaný muzikál Mamma Mia! V němž si hlavní roli zahrála právě Meryl Streep. Upřímně mám Meryl mnohem radši v jiných rolích.

Mamma Mia! se dočkala vcelku přívětivého ohlasu ze strany diváků. Kritiky příliš nanadchla. (Čeští diváci zůstali při zemi, alespoň podle vox populi na csfd.cz příliš tuto rozjuchanou romantickou parádu nemusí.)
Kratičký teaser zatím o vyznění filmu nic moc neřekne. Na pořádnou plnohodnotnou upoutávku si musíme ještě počkat.

 

Kůže, kterou nosím / La Piel que habito

Česká premiéra: 8. září 2011
Světová premiéra: 26. srpen 2011

[nggallery id=38]

Nový film španělského režiséra Pedro Almodóvara Kůže, kterou nosím představuje i letošní program na MFF v Karlových Varech. Ne však v hlavní soutěži, ale v sekci Horizonty.
Kůže, kterou nosím dostala nominaci na Zlatou palmu v Cannes. Stejně jako většina snímků Pedro Almódovara. V Cannes získal cenu za režii díky snímku Vše o mé matce (Todo sobre mi madre). A jeho filmy jsou celkem vždy středem pozornosti při mezinárodních soutěžích.

Kůže, kterou nosím je inspirována románem francouzského spisovatele Thierry Jonqueta Tarantula. V hlavní roli se představí Antonio Banderas v roli plastického chirurga, který se snaží vyvinout nový odolný typ kůže. Navíc se do toho vplete i melodramatická složka. Plastický chirurg jde cestou chladné pomsty a neštítí se při tom ničeho.

 

Zkažená úča / Bad Teacher

Česká premiéra: 28. 7. 2011
Světová premiéra: 26. května 2011

[nggallery id=37]

Nemám ráda komedie, ve kterých hraje Jason Segel. Jako Marshall v How I Met Your Mother je fajn. (I když kvalita „himymu“  jde rapidně dolů, takže tomuto sitcomu už delší dobu nejsem věrná.) Na druhou stranu mám ráda (v rámci možností) komedie, ve kterých hraje Cameron Diaz. (Obzvláště Prázdniny a Maska.)
Zkažená úča ale Cameron Diaz ukazuje jako nevycválanou hulvátskou „pindu“ , za jejíž slovník by se nemusel stydět ani ten největší balík, co si jde ráno do sámošky pro lahváče a krabičku cigaret.

Jako letní komedie možná uspěje. Trailer na druhou stranu také odhaluje Cameronino tělo, které v jejích devětatřiceti letech rozhodně nevypadá zanedbaně.  A kde jsou pěkná těla, na to se chodí do kina. (Viz slátanina Transformers, kde by byl Micheal Bay bez perfektní Megan Fox…)

 Foto: imdb.com

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho dále a přihlaste se k odběru novinek emailem, sledujte Filmaniak.cz na Facebooku a Twitteru

About Iveta Hajlichová

Bio: *1991, Praha - studentka Katedry filmových studií na FF UK - filmový nadšenec/vášnivá čtenářka