The Dark Knight Rises – první oficiální trailerChristopher Nolan je bezpochyby jeden z nejlepších hollywoodských režisérů. Točí originální snímky, které nutí lidi přemýšlet. A i když jsou jeho filmy tak trochu blockbustery, nepostrádají vizi, originální příběh a jsou výtečně vizuálně propracované.
Jelikož si ke svým filmům píše i scénáře, jsou jeho snímky propracovány do nejmenších detailů.
V roce 2005 natočil film Batman začíná a vtiskl tomuto komiksovému hrdinovi (jednomu z nejznámějších komiksových hrdinů vůbec) zcela novou tvář.
O tři roky později ve svém tažení pokračoval a do kin přišlo pokračování s názvem Temný rytíř (vůbec první filmový Batman, který neměl jméno v názvu filmu). Jako hlavní padouch v Temném rytíři vystupuje Joker, kterého fenomenálně a nezapomenutelně zahrál Heath Ledger (který bohužel zemřel v lednu 2008).
Heath Ledger vytvořil zcela nového Jokera, který byl absolutně odlišný od jeho předchůdce v podání Jacka Nicholsona. V Nicholsonově podání (a Burtnově režii) nedosahoval Joker zdaleka takových psychopatických kvalit, které mu dokázal vtisknout právě Heath Ledger. Stvořil tak vůbec jednoho z nejlepších filmových padouchů.

Nový a zároveň závěrečný díl této Batmanovské trilogie v režii Christophera Nolana přijde do kin až v červenci roku 2012. Ale nedočkaví fanoušci již dlouho netrpělivě vyčkávali oficiální trailer. Na internetu se objevovala celá řada falešných (tj. neoficiálních videí domácí výroby) trailerů, která ale nemohla uspokojit hlad zoufalých fanoušků po první upoutávce, která by alespoň částečně prozradila atmosféru jejich dychtivě očekávaného filmu.

The Dark Knight Rises zřejmě začne tam, kde předchozí snímek skončil. V posledním filmu s názvem Temný rytíř se Batman stáhl do ústraní. Lépe řečeno označil sám sebe za kriminální živel. Joker byl zašit do vězení, přestože by moc rád skonal právě Batmanovou rukou. A z Two-Face v podání Aarona Eckharta se stal samozvaný vykonavatel spravedlnosti. Zda-li se Two-Face v pokračování objeví zatím není známo. Ale vypadá to, že se nejspíš nevrátí.
Temný rytíř se stal nejúspěšnějším filmem roku 2008, vydělal neuvěřitelných $142 839 137 za první víkend. Celkově pak dosáhl zisku ve výši $372 710 015. Poslední díl potterovské ságy s podtitulem Relikvie smrti část 2 má za první víkend $168 550 000. Návštěvnost Temného rytíře tak v premiérovém víkendu hravě překonal. A tempo, které poslední Potter nasadil, ukazuje, že Temného rytíře nakonec doběhne a ještě nejspíš trumfne. Návštěvnost druhých Relikvií stále roste a tržby pěkně rostou s ní.

Do dalšího Batmana se vrací Christian Bale ( Bruce Wayne/Batman), Morgan Freeman (Lucius Fox), Gary Oldman (Jim Gordon) a Michael Caine (Alfred).
Anne Hathaway by měla ztvárnil Catwoman  a do další ženské role (možná další Brucovy lásky) Nolan obsadil Marion Cotillard. Marion Cotillard si zahrála již v předchozím Nolanově filmu Počátek.

Z prvního traileru se toho zatím příliš nedozvíme. Je to spíše teaser a má nejspíš pouze ukojit poptávku nedočkavých fanoušků po oficiální upoutávce.
Jim Gordon (Gary Oldman) ležící na nemocničním lůžku a vypadá, že je v opravdu špatném stavu. Nejspíš mluví s Batmanem, ale toho nevidíme. Jim vysvětluje opravdu nelichotivou situaci o tom, že se v Gotham City dostává k moci zlo. A je třeba, aby se Batman vrátil. Město totiž čelí novému padouchovi. Po Jokerovi přichází démonický Bane, kterého ztvární Tom Hardy.
V traileru je na něj pouze bleskový záběr. Muž s hrůzu nahánějící maskou. Uvidíme, zda se mu podaří překonat Jokera z Temného rytíře.

První oficiální trailer The Dark Knight Rises 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho dále a přihlaste se k odběru novinek emailem, sledujte Filmaniak.cz na Facebooku a Twitteru

About Iveta Hajlichová

Bio: *1991, Praha - studentka Katedry filmových studií na FF UK - filmový nadšenec/vášnivá čtenářka