Snow White and the Huntsman láká na obsazení i zajímavý design prvních posterůJedním z nejočekávanějších filmů roku 2012 je (kromě Hobita samozřejmě) i nová verze Sněhurky. Tento filmový projekt láká především na slibné obsazení, které nenechá nikoho na pochybách, že je na co se těšit. Nicméně hodně lidí si mladou herečku Kristen Stewart, která se má zhostit právě role Sněhurky, zafixovalo ne příliš šťastně. I když má Kristen na svém kontě řadu zajímavých rolí, jelikož se na filmovém plátně objevuje již od dětství, většina diváků ji zná pouze jako naivní hlupačku Bellu ze (stejně naivní a hloupoučké) ságy Stmívání.

Těžko lze ale její herecký talent posuzovat podle role, která vyžaduje pouze útrpné pohledy a zamilované šilhání do kamery. (Podobně nešťastně se většině lidí, mě nevyjímaje, zaškatulkoval i její herecký kolega Robert Pattison. Který ať se nyní objeví kdekoli, vyzařuje z něj stříbřitá záře.)

 Hemsworth vyměnil kladivo za sekyru

Chirs Hemswort se do širšího povědomí dostal díky své roli v komiksové adaptaci Thor, kde si zahrál právě onoho vládce hromu, který udatně třímá kladivo Mjölnir. V nové Sněhurce si zahraje myslivce, jenž má Sněhurku sprovodit ze světa.
Ještě před tím, než byl definitivně obsazen Chris Hemsworth, pro roli myslivce se uvažovalo i nad Viggem Mortensenem nebo Hughem Jackmanem.  

To, že nové zpracování této pohádky nebude ani v nejmenším připomínat kouzelnou animovanou verzi od Walta Disneyho z roku 1937 s názvem Sněhurka a sedm trpaslíků je zřejmé už jen podle prvních posterů, které byly vypuštěny v souvislosti s letošním Comic-Conem.
Jsou laděny spíše temně, a Sněhurka není vyobrazena zrovna jako křehká princeznička. Nýbrž nosí brnění, vlasy má stažené do pravidelného copu, aby jí nepřekážely, když se ohání mečem.

Kristen Stewart tak snad konečně dostane možnost na chvíli se vymanit z unylého, sterilního prostředí Twilight ságy a dokázat i těm, kteří zatím pochybují, že v ní opravdu dřímá herecký talent.  Dnes si ji už těžko vybavíme jako malou holčičku, když hrála po boku Jodie Foster v dramatu Davida Finchera Úkryt.

Zlá královna a princ

Oscarová herečka jihoafrického původu Charlize Theron přijala nabídku a v nové Sněhurce se zhostí právě role tyranské královny, která netouží po ničem jiném, než zbavit se Sněhurky. V této základní lince odpovídá děj i své nejslavnější  animované verzi. Zlá královna nařídí myslivci, aby odvedl Sněhurku do lesů, kde ji má zabít. Všichni víme, že k chladnokrevné vraždě nedojde.
V tomto přepisu se nejspíš Sněhurka s myslivcem spojí a společnými silami se budou snažit pokořit krutovládu královny.

A nějak se do toho musí zakomponovat i princ. Roli prince získal mladičký, téměř neznámý herec Sam Claflin, který se ovšem pomalu dere na výsluní. Objevil se totiž ve čtvrtých Pirátech z Karibiku, kde si zahrál naivního chlapce, který se zamiluje do mořské panny.
Jakou přesně roli sehraje princ v nové verzi se zatím neví. Jisté ale je, že bychom mnohem raději viděli romanci mezi Sněhurkou a myslivcem, než unylým princátkem. Na druhou stranu o princově postavě zatím není nic moc známo. Možná bude spíše pobočníkem královny, než dobyvatele Sněhurčina srdce.

Teorie je taková, že Sněhurka nebude hned ze začátku nosit brnění a ohánět se mečem. Nejspíš projde jakýmsi výcvikem, kterého se jí dostane právě od myslivce. Po tomto „zaškolení“ bude už jen krůček k tomu, sesadit Zlou královnu z trůnu a nastolit harmonii. (Nebo krutovládu Sněhurky, kdo ví.)

Film je stále ve fázi před-produkce, zatím se ladilo obsazení a scénář.  Obsazení, pokud se již nezmění, jakože by nemělo, slibuje docela slušnou hereckou výbavu. Datum, kdy by měl tento snímek vyrazit do kin je nyní stanoveno na červen 2012. Ale může se ještě změnit.
Zatím ani není známo, jaký rating bude film mít. Tudíž nevíme, o jak moc temnou verzi nakonec půjde.

Navíc půjde o režijní debut Ruperta Sanderse. Tím máme ještě menší představu o tom, v jakém duchu se film ponese. Není s čím srovnávat. Tato Sněhurka bude opravdu velké překvapení. Jestli ale půjde o překvapení milé nebo to bude stejná hrůza jako nová Červená karkulka (Která zatím ani do českých kin nevstoupila, a doufejme, že se jim obloukem vyhne) zatím můžeme odhadnout jen těžko. První postery mají vcelku zajímavý design a zpracování. Pro lepší představu budeme muset počkat na další detaily a první trailer.

[nggallery id=66]

 

Na rok 2012 je oznámena ještě jedna verze Sněhurky. Indický režisér Tarsem Singh (Pád, Cela) nejspíš plánuje tradičnější verzi této pohádky, i když podle dosavadní synopse půjde i v tomto případě o temnější verzi. Odkazuje na příběh bratří Grimmů a nese název The Brothers Grimm: Snow White. V této verzi by si Sněhurku měla zahrát Lilly Colins (Kazatel), Zlé královně by měla propůjčit svou tvář Julia Roberts. Objevit by se v ní měl i Sean Bean (Boromir, ale především Ned Stark ze seriálu  Hra o trůny.) Alespoň podle prvního plakátu, by měla být verze indického režiséra mnohem více barevná.

Foto: snowwhiteandthehuntsman.com

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho dále a přihlaste se k odběru novinek emailem, sledujte Filmaniak.cz na Facebooku a Twitteru

About Iveta Hajlichová

Bio: *1991, Praha - studentka Katedry filmových studií na FF UK - filmový nadšenec/vášnivá čtenářka