Šéfové na zabití – další komedie s Jennifer AnistonJennifer Aniston se letos na plátně již v jedné bláznivé komedii objevila. Její role ve snímku Zkus mě rozesmát se ale ani v nejmenším nepodobá té, kterou si zahrála v komedii Setha Gordona Šéfové na zabití. Obě mají ale přeci jen pár společných rysů. Tím prvním a nejzásadnějším je, že se v nich Jennifer odhalí a přesvědčí diváky o tom, že i ve svých čtyřiceti letech rozhodně není odepsaná. A v Šéfech na zabití dokonce nasadí podvazky. 
Takže i kdyby byl film naprosto příšerný, je naděje, že ho Jennifer svými proporcemi přeci jen zachrání.

Jak se „snadno“ zbavit otravného šéfa

Seth Gordon se po ne příliš vydařené komedii Čtvery vánoce opět pouští do žánrového filmu, jenže tentokrát to vypadá na mnohem povedenější jízdu. Alespoň podle traileru a hereckého obsazení. Přestože ústřední motiv, tedy touha zlikvidovat otravného šéfa, není příliš originální, způsob, jakým tento plán hodlá zrealizovat parta utiskovaných zaměstnanců/kamarádů už zajímavě vypadá.

Jako banda amatérů si potřebují najít někoho, kdo by za ně vykonal onu „špinavou práci.“ Kamarádi Nick (Jason Bateman), Kurt (Jason Sudeikis) a Dale (Charlie Day) se u každovečerního posezení u piva rozhodnou, že se už dále nenechají ponižovat ve svých zaměstnáních.
Každý člen party má totiž nesnesitelného šéfa. Nejhorší „úděl“ má bezpochyby Dale, kterému šéfuje sexy doktorka Julia (Jennifer Aniston), která si nedopíná knoflíčky na lékařském plášti, a sexuálně Dalea obtěžuje. (Takže splňuje normy masturbační fantazie mnoha dospívajících chlapců.)

[nggallery id=56]

Další nesnesitelné a dost ujeté šéfíky si zahráli Colin Farrell a Kevin Spacey. Šéf Kurta Bobby Pellit (Colin Farrell) nedodržuje příliš pravidla čisté hry a neštítí se téměř ničeho. Je zkorumpovaný a nepečuje o životní prostředí. Dokonce se chystá zbavit jedovatého odpadu, tím že ho bude bezmyšlenkovitě vypouštět a ohrozí tak životy mnoha lidí. Tím, že ho chce Kurt odstranit tak vlastně prokazuje službu nejen sobě, ale i veřejnosti.
Nick zase téměř nelidsky dře pro Davea Harkena (Kevin Spacey), který mu přislíbil povýšení. Když se ale Nick dozví, že se ho povýšit nechystá, plány na vraždu se začnou osnovat téměř samy.

Jelikož jsou ale příliš „měkký“ na to, aby se svých parazitických, sexuálně neukojených a vyšinutých šéfů zbavili sami, potřebují sehnat nějakého „vazbiče“, který by to za ně udělal. A přesně v pravou chvíli se objevuje recidivista Dean Jones (Jamie Foxx), který zaslechne jejich smělé plány a vidina snadného výdělku ho přivede na nápad. Pozná, že jde o bandu amatérů a řekne jim přesně to, co chtějí slyšet.
Vzápětí se partička ocitá ve víru svého nedomyšleného plánu, do kterého naskočila dříve, než stačila domyslet důsledky.

Jde hlavně o zábavu

Je zřejmé, že nepůjde o žádné chladnokrevné vraždění, ale spíše o bláznivou jízdu, kdy se parta chlapů zamotává do svého plánu, který se jim postupně vymyká z rukou a oni se dostávají do stále krkolomnějších situací.
Ale ještě než se do nich dostanou, divákovo zlomyslné oko jistě potěší, co všechno jsou schopni jejich šéfové udělat. Colin Farrell v roli úlisného rozmazleného dědice úspěšné firmy? Ten chlapík dokáže zahrát opravdu cokoli.

Šéfové na zabití mají štěstí, že jejich obsazení naláká do kina i ty diváky, kteří by jinak nad takovým snímkem jen rozpačitě pokrčili rameny.  Letošní léto je vůbec plné komedií, které se snaží přinést buď netradiční pohled ( Ženy sobě), jsou plné vulgarit (Princ a pruďas), nebo těží z fenoménu geeků (Paul).
Šéfové na zabití rozhodně sází na humor, který je univerzální. Aby strhl co největší masu diváků. Vždyť kdo občas nefantazíroval o tom, že by se rád zbavil svého šéfa?

Šéfové na zabití /
Horrible Bosses 2011

Česká premiéra: 4. srpen 2011
Světová premiéra: 8. červenec 2011
Režie: Seth Gordon
Scénář: Michael Markowitz
Hrají: Colin Farrell, Kevin Spacey, Jennifer Aniston, Jason Bateman,
Jason Sudeikis, Charlie Day, Jamie Foxx

Foto: (C) 2011 New Line Productions, INC.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho dále a přihlaste se k odběru novinek emailem, sledujte Filmaniak.cz na Facebooku a Twitteru

About Iveta Hajlichová

Bio: *1991, Praha - studentka Katedry filmových studií na FF UK - filmový nadšenec/vášnivá čtenářka