První trailer k The Woman in Black vypadá děsivě, ne tak RadcliffeDaniel Radcliffe se po úspěšné sérii o Harry Potterovi nechce stát pouze hercem jedné role. Jeho účinkování na divadelních prknech jasně dokazují, že Radcliffe je jako herec nesmírně tvárný. A dokonce umí i zpívat. Jeho další film The Woman in Black, který je nyní již v post-produkční fázi a do kin by měl přijít v únoru 2012, podle prvního traileru ukazuje, že Daniel rozhodně nejde ve stopách například Toma Feltona, který svou rolí ve Zrození planety opic obehrává stále dokola charakter, kterým žil deset let.

Radcliffe v novém hororovém snímku ztvárnil roli mladého právníka Arthura Kippse, který se vydává do malého města na východě Británie, kde má vyřídit záležitosti svého nedávno zesnulého klienta. Brzy po příchodu do města zjistí, že tamní obyvatelé jsou poněkud pověrčivý a věří na strašidla a podobné tvory. Nejhorší dům z celé vesnice, který je zřejmě napěchovaný temnými silami ze záhrobí se stává dočasným domovem Athura Kippse. Ten v tomto stavení vídá přízraky a je vůbec svědkem prapodivných událostí.

Hammer zase chrlí horory

Nově zrestaurované studio Hammer Film Productions, které v době své největší slávy, tedy začátkem 50. let až do poloviny let 70. minulého století produkovalo slavné horory jako Dracula, Frankenstein  nebo Mumie z roku 1959 s Christopherem Leem, se začalo dávat dohromady na začátku nového tisíciletí. Oznamovalo nové projekty a i do našich kin dorazil jeden kousek z jejich produkce. Jenže slaboučká Intimní past je pouze jakousi parodií na tuto slavnou éru.

Možnost napravit si reputaci ale slibuje právě The Woman in Black. Film je natočen podle stejnojmenné knihy Susan Hill. Podle knihy vznikla divadelní hra i televizní film.
Nejnovější verze sází především na přítomnost Daniela Radcliffa, který do kina dotáhne i lidi, kteří nejsou příznivci hororových snímků. Společně s Danielem si ve filmu zahraje i jeho kolega s posledního filmu o Harry Potterovi. Ciarán Hinds si v druhých Relikviích smrti zahrál bratra Albuse Brumbála Aberfortha.

Z 3D nakonec sešlo

Snaha točit každý druhý snímek v trojrozměrném formátu je udivující. Filmaři s tímto formátem pracují stále více. Diváci na 3D chodí, jenže často spíše z nutnosti, než z čirého nadšení. Ono totiž není moc o co stát. 3D totiž může film ve výsledku o hodně zkazit. Pokud je film poněkud temnějších barev, často se stává, že divák prostě nic nevidí. Jen trojrozměrnou tmu. A tma je nudná jak plochá tak i ta, na kterou si lze skoro sáhnout. Natočit svůj první 3D snímek chtěli i v Hammeru, jenže nakonec z tohoto pošetilého nápadu sešlo. (A budoucímu divákovi se tak hodně ulevilo.) Dívat se na film ve 3D totiž rozhodně není žádný výjimečný zážitek.. Pokud to zrovna není vizuálně úchvatný Avatar.  (Mezi filmovými geeky panuje přímo nenávist vůči 3D. I když za to mohou spíše distributoři, kteří trojrozměrné filmy téměř vždy posílají do kin výhradně s dabingem.)

První trailer k filmu The Woman in Black vypadá vskutku děsivě a při opakovaném zhlédnutí dokonce ucítíte jak se vám na zádech ježí chloupky. Je doprovázen velice vlezlou hudbou a veršovaným úvodem, který zní z úst malé holčičky. Hračky, na které jsou detailní záběry pak ani náhodou nevybízejí k hraní, jde z nich spíše hrůza.
Celkově svou atmosférou je trailer velice povedený. Neobsahuje žádné nárazové „lekárny“, spíše se pomalu plíží a vyvolává nepříjemné svírání žaludku. Stále čekáte, že na vás někde něco vyskočí. Nejhorší je právě fakt, že se nic většího neobjeví. Svoje hlavní návnady si tak snímek šetří až na výsledný film. (Nebo v horším případě pro druhý trailer.)

The Woman in Black 2012

Světová premiéra: 10. února 2011
Režie: James Watkins
Scénář: Jane Goldman (Podle románu Susan Hill)
Hrají: Daniel Radcliffe, Ciarán Hinds, Janet McTeer,
Aoife Doherty

Jak se těšíte na tento snímek? Jste příznivci hororů, nebo jste jen zvědaví, jak si Daniel Radcliffe povede mimo svět Harryho Pottera?

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho dále a přihlaste se k odběru novinek emailem, sledujte Filmaniak.cz na Facebooku a Twitteru

About Iveta Hajlichová

Bio: *1991, Praha - studentka Katedry filmových studií na FF UK - filmový nadšenec/vášnivá čtenářka