Bridget Jonesová dostane další sequelProč studia místo originálních filmů radši donekonečna točí sequely, prequely a jim podobné snímky, které parazitují na úspěchu prvního dílu je nad míru jasné.
Proč zkoušet na divácích nové náměty, když na ty osvědčené vždy rádi znovu zajdu. Dostanou své oblíbené hrdiny, podobně laděný příběh a všichni jsou spokojeni.

Deník Bridget Jonesové napsala Helen Fieldingová v roce 1996 a o pět let později se příběh britské single třicátnice dostal i na filmová plátna. Příběh této ne příliš fyzicky dokonalé ženy si diváci zamilovali. Stejně jako před tím čtenáři. Bridget Jonesová je žena ze střední třídy, má zvláštní matku, žije v Londýně, nemá přítele. Je to žena, které divačky nic nezávidí, ale mohou s ní v jistých momentech soucítit, nebo ji dokonce rozumět. Protože téměř každá žena se někdy cítila jako Bridget Jonesová. (A s fyzickým vzhledem to nemá nic společného.)

V roce 2006 pak do kin po velkém úspěchu prvního dílu přišel i díl druhý s názvem Bridget Jonesová: S rozumem v koncích, na který se ostatně čekalo. Protože závěr jedničky k pokračování přímo sváděl. Obsazení zůstalo stejné, a ani námět se příliš nezměnil, byť se odehrával v zajímavějších lokacích.  (H. Fieldingová napsala pokračování už v roce 1999.)

Bridget Jonesová: Stará a těhotná?

Studio Working Title Films potvrdilo, že se pracuje na již třetím pokračováním o třicátnici Bridget Jonesové, která se stále zmítá mezi dvěma muži. Obsazení by mělo zůstat takové, na jaké jsme zvyklý z předchozích dílů. Bridget by měla opět ztvárnit Renée Zellweger, upjatého advokáta a osudovou lásku Brigdet Marka Darcyho si zahraje Colin Firth. Do role zvrhlého sukničkáře Daniela Cleevera, který měl pohlavní styk snad se vším, co má vaginu se vrací Hugh Grant.

V novém pokračování se Bridget a Mark usadili a podle všeho se jim nežije špatně. Ovšem pouze do té doby než zjistí, že nemohou na svět přivést vlastní potomky. (Není se co divit, Bridget pila vždy jako duha a její biologické hodiny dosluhovaly již v předchozích dílech.)

Jenže možná to nebude tím, že Bridget příliš dlouho čekala na mateřské povinnosti. Možná bude chyba v Markovi. Bridget se totiž vrátí zpátky k Danielovi, čímž zopakuje opět tu největší chybu, ze které se ani po tolika letech nepoučila, a zůstane u něho. A podle všeho otěhotní.

Věčný zachránce Mark Darcy

Bridget v předchozích dvou filmech dokázala, že je zcela nepoučitelná. Ne že by jí chyběl rozum, spíš má podivný talent pro trapné situace. A také špatný odhad na lidi. Ten nejhorší odhad pak má u Daniela Cleevera, bývalého milence a šéfa, do jehož náruče stále směřuje.
O zápletce toho zatím moc známo není, ale Colin Firth v rozhovoru pro accesshollywood.com prozradil pár detailů. Mimo jiné i to, že se bude opět opakovat stará známá historie.
Bridget zřejmě po hádce s Markem zavítá rovnou do otevřené náruče Daniela, jehož srdce je schopno pojmout neuvěřitelné množství žen. Jak se ale stalo pokaždé, Daniela po chvíli přestane románek s Bridget naplňovat. V tuhle chvíli se nejspíš opět objeví zachránce Mark Darcy.

Markovo příjmení pochází nepochybně z románu Jane Austinové Pýcha a předsudek, kde vystupoval stejně na první pohled chladný a odtažitý pan Darcy. Stejně jako Mark je ale vždy připraven pomoci své dámě v nesnázích. (Ačkoli Elizabeth z Pýchy a předsudku nelze ani v nejmenším srovnávat s Bridget.)

Očekávané datum premiéry by mělo připadnou na rok 2013. Zatím je film pouze ve fázi příprav. Není známo ani obsazení, kromě ústřední trojice. Pro bližší detaily a více informací si zatím budeme muset ještě počkat.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho dále a přihlaste se k odběru novinek emailem, sledujte Filmaniak.cz na Facebooku a Twitteru

About Iveta Hajlichová

Bio: *1991, Praha - studentka Katedry filmových studií na FF UK - filmový nadšenec/vášnivá čtenářka