Django Unchained – ostře sledovaný film má (nejspíš) datum premiéryFanoušci Quentina Tarantina by si měli do svých zápisníčků poznamenat nové důležité datum. Mnohé zahraniční servery zveřejnily datum premiéry jeho chystaného filmu Django Unchained. Stejně tak může jít pouze o fámu nebo drby. Stále se spekuluje, koho Tarantino obsadí do titulní role Djanga. Padají jména jako Samuel L. Jackson, Idris Elba, Jamie Foxx nebo Chris Tucker.
Do role hlavního záporáka, bílého vykořisťovatele a otrokáře pak Tarantino chystá obsadit Leonarda DiCapria. Bohužel žádná z těchto zpráv nebyla zatím oficiálně potvrzena. Všechno je zatím ve fází vyjednávání.

Ono magické datum, kdy bychom mohli konečně vyrazit do kina na nového Tarantina má být 25. prosinec 2012. Sezóna kolem vánočních prázdniny bývá pro studia velice úspěšná. Je to podobné jako s letní sezónou. Na zimní filmové žně je už nyní vyhlášena řada očekávaných snímků, přičemž největší pozornost dozajista poutá Hobit Petera Jacksona.

Drby, které se rychle šíří po internetu naznačují, že Django nabízí i další spolupráci Tarantina s Christophem Waltzem. Ten je všem dobře znám z Tarantinova předchozího filmu Hanebný pancharti (Inglourious Basterds), odnesl si za svou vynikající roli plukovníka Hanse Landy Oscara.
Se Samuelem L. Jacksonem Tarantino spolupracoval v roce 1994 na svém druhém (a mnohými fanoušky označovaném jako nejlepším) filmu Pulp Fiction. A o tři roky později si zahrál i v Jackie Brownové. A také se objevil v menší roli v Kill Bill vol. 2 .
Jako další  v souvislosti s Djangem padlo i jméno Michaela Fassbendera, který se naposled v kinech objevil jako Erik aka Magneto v X-Men: First Class. I on již má za sebou jednu spolupráci s Tarantinem. V Panchartech si zahrál plukovníka Hicoxe.

Leonardo DiCaprio naopak nemá žádné zkušenosti s Tarantinovou režií. Proto je toto jméno pro fanoušky tolik zajímavé. DiCapiro ukazuje, že jeho herecký talent je nesmírný. Do světa „velkého“ filmu ho dozajista katapultovala role Jacka Dawsona v Cameronově megalomanském filmu Titanic (11 Oscarů). Ale to byl rok 1997. Za tu dobu si DiCaprio udělal jméno jako skvělý herec. Zahrál si v několika filmech Martina Scorseseho (Gangy New Yorku, Letec, Prokletý ostrov), nebo v Nolanově velkolepém filmovém projektu Počátek.
DiCaprio by měl obsadit právě roli ústředního záporáka, sadistického otrokáře, jenž vykořisťuje manželku Djanga. O ženské roli zatím nepadlo ani slovo.

Pokud se tyto drby ohledně data premiéry potvrdí, bude mít Django docela slušnou konkurenci. Nejsilnější „protivník“ je určitě Hobit: Cesta tam a zase zpátky Petera Jacksona. Dalším chystaným filmem na zimu 2012 je Snyderův „supermanovský“ Man of Steel (Muž z oceli). A samozřejmě avizované pokračování Star Treku J. J. Abramse, které mělo původně být letním blockbusterem.

Další věc ohledně nového Tarantinova snímku je onen scénář k filmu, který prý nějak proklouzl na internet. Dají se najít různé ohlasy od lidí, kteří ho prý četli. Samotný scénář se ale nehledá nijak snadno. Najdete sice pár odkazů, které vypadají slušně, nicméně ukáže se, že onen soubor byl již odstraněn. Tak nejspíš jediné, co zatím máme, je údajná titulní strana.

Titulní strana scénáře k Django Unchained

Existuje také neoficiální poster k filmu:

Neoficiální poster Django Unchained

Datum na imdb.com však zůstává stále na rok 2013. Podle poznámky by mělo natáčení začít na podzim tohoto roku. Nejspíš si tedy budeme muset ještě chvíli počkat, než se dozvíme nějaké pořádné podložené informace.

Foto: movieweb.com

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho dále a přihlaste se k odběru novinek emailem, sledujte Filmaniak.cz na Facebooku a Twitteru

About Iveta Hajlichová

Bio: *1991, Praha - studentka Katedry filmových studií na FF UK - filmový nadšenec/vášnivá čtenářka