Daniel Radcliffe odhazuje brýle – čeká ho nová role, tentokrát v hororuDaniel Radcliffe žil deset let rolí Harryho Pottera, obrýleného čaroděje, jehož příběh díky skvěle napsaným knihám J. K. Rowlingové zná téměř každý. Daniela Radcliffa pak znají všichni ti, kdo si oblíbili filmová zpracování těchto příběhů. Jenže on nechce skončit jako dětská hvězda, která se prosadila jednou rolí. I když v jeho případě jde o osm filmů, cítí se jako herec mnohem tvárnější. Že umí hrát (a dokonce i zpívat) předvedl i na divadelních prknech. Nejdříve ve hře Equus, kde si zahrál chlapce, který je nesmírně posedlý koňmi, a před nedávnem vystoupil v muzikálu How to succeed in bussiness without realy trying (Jak bez velkého snažení uspět v podnikání, možný překlad). Nyní se natáčí nový film, který by měl do kin zamířit v roce 2012. Jde o adaptaci hororového příběhu, který v roce 1983 napsala britská autorka Susan Hill.

Radcliffe ve filmu Woman in Black hraje mladého advokáta, který je povolán do malého městečka na východě Británie. Tam má obstarat dokumenty svého nedávno zesnulého klienta. Záhy je však konfrontován s duchem opovrhované ženy, která touží po pomstě.

Režie se ujal James Watkins, který v roce 2008 natočil horor Jezero smrti, tudíž se dá předpokládat (i podle teaseru), že bude ctít pravidla hororového žánru. Bude se nás tedy snažit vyděsit. Sám Radcliff v rozhovoru pro MTV o své nové roli říká: „Je to ten druh filmu, na který bych se nejspíš nedíval, kdybych v něm sám nehrál. A znám také spoustu lidí, kteří mi řekli, že nebudou schopni se na to dívat. Já se je pokusím dotlačit k tomu, aby na to šli. Právě proto, že to bude opravdu děsivý film.“

Jeho postava ve filmu je o pár let starší než on sám, i tohle je pro něj nová zkušenost. Proběhla již i testovací projekce a podle Radcliffa byli lidé opravdu vyděšení. Zatím nelze příliš soudit, jak moc bude film děsivý. Teaser je opravdu kratičký a neukazuje toho moc. Nicméně nutno mu přiznat jistou napnutou atmosféru. Snad první plnohodnotný trailer vyjde brzy, abychom se mohli začít těšit. Dobrý horor je těžké najít. Třeba nás Woman in Black potěší. Svoje diváky si najde, i kdyby na to měli jít pouze kvůli Radcliffovi, který si jako Harry Potter vybudoval slušnou „fanouškovskou“ základnu.
Woman in Black je nyní v post-produkční fázi, do kin by měl doputovat v březnu 2012, tedy za necelý rok.


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho dále a přihlaste se k odběru novinek emailem, sledujte Filmaniak.cz na Facebooku a Twitteru

About Iveta Hajlichová

Bio: *1991, Praha - studentka Katedry filmových studií na FF UK - filmový nadšenec/vášnivá čtenářka