Co je Pottermore? Zde je sedm teoriíNový projekt J. K. Rowlingové, jenž odhalí již 23. června 2011, vzbuzuje mezi fanoušky Harryho Pottera vášnivé diskuse. Na Twitteru se pod hashtagem #Pottermore dá najít vcelku slušné množství různých nápadů, o co vlastně půjde. Ať už si na nás paní Rowlingová vymyslela cokoli, její metoda rozjela opravdu pěknou virální kampaň.
Jelikož nejsou známé žádné bližší informace o projektu, teorie jsou opravdu hodně různé. Jediné, na co se prý nemáme těšit je nová kniha. Nebo něco, co je  přímo spojeno s posledním filmem s názvem Harry Potter a Relikvie smrti, část 2. Na poslední potterovský film se fanoušci pohrnou již od 15. července.

1. Harry Potter Encyklopedie

Jedna z těch pravděpodobnějších teorií vypadá tak, že se dočkáme rozsáhlé encyklopedie, o které Rowlingová již před časem prohlásila, že by mohla vzniknout. Takový sebraný spis by si jistě uměl na své poličce s knihami dokonale představit nejeden „pottermaniak“. Veškeré odkazy z kouzelnického světa, který Rowlingová vytvořila, na jednom místě. Nebo by se mohlo jednat o online portál ve stylu Wikipedie. Jestli je to ona Encyklopedie, tak za mě radši v papíru než na webu…

2. Spin off portál pro vedlejší postavy

Výraz „spin off“ označuje proces, kdy se do popředí zájmu dostane postava, která v původním příběhu neměla příliš velký nebo téměř žádný prostor. A o to by přesně podle další teorie mělo jít. Knihy o Harry Potterovi nevyprávějí jen Harryho příběh. Je zde obrovské množství dalších vedlejších postav, jejichž příběhy známe pouze povrchně nebo vůbec ne. Pokud by se tedy jednalo o takový spin off, mohl by vzniknout rozsáhlý online svět naplněný příběhu vedlejších postav. Sama Rowlingová prohlásila, že pro každou postavu v knize má příběh. I tato teorie zní vcelku uvěřitelně a pravděpodobně.

3. MMORPG ve světě Harryho Pottera

Spojit fanoušky do akční online hry, kterou by mohly hrát miliony hráčů po celém světě, to zní jako krásný žrout času. Kdo by nechtěl strávit několik hodin denně na questu v magickém světě Harryho Pottera a poté uhasit svou žízeň máslovým ležákem U tří košťat? Tato možnost by přilákala nejspíš i „normální“ hráče těchto her, nejen skalní  “potter fanoušky“. Hry přeci miluje každý.

4. Sociální síť pro Potter fanoušky

Že by se mělo jednat právě o sociální síť (něco jako PotterBook, nebo HarrySpace) naznačuje podle mnohých „teoretiků“ přítomnost sov. Sovy jsou v kouzelném světě nositelky informací. Slouží jako komunikační nástroj. Jenže myšlenka sociální sítě mi prostě přijde trochu moc banální na to, aby se kolem toho dělal takový rozruch. Navíc fanoušci Harryho Pottera se v klidu mohou už teď shlukovat na tematických webech nebo na již existujících sociálních sítích. Tahle možnost se mi nezdá jako pravděpodobná.

5. Knihy v elektronickém formátu

Stejně jako předchozí možnost se sociální síti se ani e-knihy nejeví jako to pravé, co na nás Rowlingová chystá. Přestože změnu média z papíru do elektronického formátu již oznámila, jen málokdo věří tomu, že by šlo o takovou „drobnost“ jako jsou e-knihy.

6. Nový zábavní park

Že by se někde v Británii stavěl nový zábavní park s tematikou Harryho Pottera? To zní zase příliš tuctově. Vzhledem k tomu, že jeden takový už na světě je. Sice v Orlandu na Floridě, ale existuje.

7. Opravdová Škola čar a kouzel

Na závěr jedna opravdu bizarní teorie. I když jsme všichni horlivě očekávali svůj dopis z Bradavic, a stále věříme, že kouzelný svět existuje, nikdo z nás asi neočekává, že by Rowlingová chtěla otevřít podobnou instituci. Že by nám odhalila pravou tvář našeho světa a vyvedla nás konečně z oné mudlovské slepoty? Ale bylo by to krásné.

Sledujte Pottermore:

Odpočítávání na youtube.com.

Další hypotézy a teorie můžete najít třeba na Twitteru.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho dále a přihlaste se k odběru novinek emailem, sledujte Filmaniak.cz na Facebooku a Twitteru

About Iveta Hajlichová

Bio: *1991, Praha - studentka Katedry filmových studií na FF UK - filmový nadšenec/vášnivá čtenářka