Anthony Hopkins v novém filmu o vymítání ďábla28. úora 2011, to jest tento pátek má premiéru snímek, ve kterém uvidíme Anthony Hopkinse v roli neortodoxní katolického kněze, kterak vymítá ďábla z posedlých lidí. Film je inspirován skutečnými událostmi sepsaných v knize „The Rite: The Making of a Modern Exorcist“ od Matta Baglia. Jestli nám film poodhalí nějaké zajímavé praktiky vymítání, které se ve Vatikánu prováději, o tom synopse nic neříká.

Podle oficiálního textu distributora je film tedy založen na skutečné události. Student Michael Kovak navštěvuje školu exorcismu ve Vatikánu, kde se seznámí s knězem, kterého hraje A. Hopkins. Ten mu předvede temnou stránku jeho víry.

Přesto, že je A. Hopkins vynikající herec, nelze spoléhat na kvalitu filmu jen podle toho, že v něm má ústřední roli. Kolikrát už se ukázalo, že skvělý herec nemusí být zárukou úspěšnosti filmu. Také postava režiséra, kterým je Mikael Håfström nemusí mít pro diváka vypovídající hodnotu. Režisér nemá na kontě žádný výrazný, úspěšný snímek. Ač by se mnou někdo mohl nesouhlasit. Třeba fanoušek filmu Pokoj 1408, který pochází z dílny právě tohoto režiséra.

The Rite

Ve filmu The Rite (Rituál) se můžeme těšit na psychologický thriller, který nám ukáže, jak se ďábel snaží zmocnit „nejsvatějšího“ místa na zemi. Snímek  vypadá podle traileru celkem slušně. Ale to většina filmů. Nicméně u nás si na film ještě chvíli počkáme. Česká premiéra je plánována na 17. březen 2011.

Trailer k filmu The Rite:

Pozn.: Kliknutím na obrázek budete přesměrováni na oficiální stránky filmu.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho dále a přihlaste se k odběru novinek emailem, sledujte Filmaniak.cz na Facebooku a Twitteru

About Iveta Hajlichová

Bio: *1991, Praha - studentka Katedry filmových studií na FF UK - filmový nadšenec/vášnivá čtenářka